Bijeljinci s Kozare gledaju ka eliti

Izlazak ekipa pred meč u Gradišci FOTO: FК Кozara

Više od dvije stotine gledalaca uživalo je u odličnoj fudbalskoj predstavi na Gradskom stadionu Velimir Sombolac u Gradišci koju su im priredili fudbaleri Kozare i Radnika iz Bijeljine, u utakmici 20. kola m:tel I lige Republike Srpske.

Od prve minute obe ekipe kreću spuštenog garda, i već u trećoj minuti korner za goste iz Bijeljine. Lopta se odbija do Josipovića koji je jakim udarcem sa nekih desetak metara šalje u mrežu Glišića i Radnik vodi sa 0-1. Nije rano vođstvo p0oremetilo igru ni jedne ekipe, uzvraća Kozara, i u 11. minuti Rastoka šutira, a Lakić paradom spašava gol Bijeljinaca i krajnjim naporom izbacuje loptu u korner. U 14. minuti korner za Kozaru, izvodi Rastoka, najviši u skoku je Pepić Duško i glavom šalje loptu u mrežu Radnika za izjednačenje reuultata. Kozara nastavlja sa napadima, i tri minuta kasnije Rastoka jako šutira u peterac, lopta pogađa Vasića i skreće u mrežu i Kozara dolazi do vođstva od 2-1. Pokušava Radnik da uzvrati, Ristanović izlazi sam pred mladog Glišića u 20. minuti, ali je golman Kozare na mjestu. Dva minuta kasnije, na ubačaj Rastoke u peterac zamalo ne stiže Glišić. Usljedila je kontra gostiju, najboljke se snalazi Stevanović i postiže gol za novo izjednačenje rezultata, 2-2. Igra se brzo i dalje, ekipe se smjenjuju u napadima. Pokušava Tešić iz daljine, ali je neprecizan. Pokušavaju Rastoka i Rudan, ali lopta odlazi pored gola. U posljednjoj minuti poluvremena, korner za goste. Ponovo se najbolje snalazi Stevanović i postiže svoj drugi gol na utakmici za vođstvo Radnika 2-3, rezultat s kojim se odlazi na poluvrijeme.
Prva u drugom poluvremenu prijeti Kozara. U 52. minuti brzonogi Mensah bježi odbrani Radnika, ali Gavrić u posljednji tren uspijeva da skrene njegov šut u korner. U skoku na loptu poslije kornera glavama se sudaraju Lakić i Pljevaljčić i medicinske ekipe oba tima moraju da intervenišu. Pljevaljčić izvlači deblji kraj, i kolima hitne pomoći mora biti odvezen sa terene. Nastavljena je utakmica nakon par minuta prekida, a Glišić nakon kontre Bijeljinaca ponovo izlazi kao pobjednik u duelu sa Ristanovićem. Uzvraća Kozara odmah u sljedećem napadu, ali šut Sadikovića brani Lakić. Pokušava Kozara preko Mensaha i Rastoke, ali šut glavom Rastoke Lakić lako hvata. Pokušava i Bokić, ali je neprecizan. Igrala se posljednja minuta nadoknade vremena od sedam minuta, Rudan jako šutira sa ruba šesnaesterca, lopta pogađa Despotovića i mjenja pravac, ali Lakić fantastičnom paradom spašava mrežu Radnika i rezultat se do kraja utakmice ne mijenja.

Kozara – Radnik    2:3 (2:3)

Gradski stadion “Velimir Sombolac” u Gradišci. Gledalaca: 250. Sudija: Nemanja Aleksić (Banjaluka). Strijelci: 0:1 Josipović (3), 1:1 Pepić (14), 2:1 Vasić (17 – autogol), 2:2 Stevanović (23), 2:3 Stevanović (45). Žuti kartoni: D. Glišić (Kozara), Josipović, Ristanović, Došlo (Radnik).
KOZARA: P. Glišić, Tešić, Modić (od 46. Sadiković), Rastoka, Jandrić (od 84. Petković), Rudan, Divjan (od 46. Bokić), Mensah, Pljevaljčić (od 58. Sarajlić, od 90+1. Beuk), Pepić, D. Glišić.
RADNIK: Lakić, Josipović, Vasić, Da Cruz (od 89. Stjepanović), Stevanović (od 89. Došlo), Živković (od 75. Alvarez), Albijanić, Perišić (od 82. Despotović), Amidžić, Ristanović (od 82. Veljkić), Gavrić.

Sloboda 0 : 0 Željezničar
Sutjeska : Radnik
Omarska : Ljubić
Famos 2 : 1 Velež
BSK 1 : 0 Romanija
Laktaši 1 : 1 Rudar Prijedor