Kokoruš trojkama stavio tačku na fenomenalnu sezonu Sokolačkih košarkaša
Košarkaši Sokoca porazom u drugoj utakmici polufinale plejofa od Radnika ,završili su svoje učešće u ovoj sezoni prve lige RS. Kao i u prethodne tri utakmice ovih klubova i ova je bila veoma neizvjesna,ali je i ishod bio isti,Radnik je ponovo uspio da dođe do pobjede i tako sa 2-0 u pobjedama izbori finale i šansu da se vrati u premijer ligu BIH. Junak utakmice ponovo je bio maestralni Dejan Kokoruš koji je ponovo bio miran kada je to bilo najpotrebnije i trojkama u finisu utakmice uspio da prelomi utakmicu u korist tima iz Bijeljine. Nijedna ekipa nije uspjela da se značajnije odvoji.Sredinom prve cetvrtine Sokolac je imao  sest poena prednosti sto je bila i najveca prednost na utakmici domaćih kosarkasa. U drugoj dionici kosarkasi Radnika su mnogo bolje odigrigrali u na poluvrijeme otisli sa +4. Treću cetvrtinu gosti su ponovo otvorili bolje i serijom od 5-0 dosli do +10,i cinilo se tada da je Radnik blizu finala,ali domacin je ponovo uzvratio udarac i pred zadnjih 10 minuta uslo se sa egalom bilo je 50-50. Igralo se kos za kos i u poslednjem kvartalu utakmice do pred sami finis,kada vec pomenuti Kokorus najpre trojkom sa devet metara donosi prednost svojoj ekipi a onda i solo prodorom odvodi goste na +5,na minut do kraja utakmice. Sokolac je ipak na kraju imao sut za produzetak,ali Djericeva trojka je stala na obrucu za konacnih 63-66 u korist tima iz Bijeljine. Tako je zavrsena fenomenalna sezona Sokolackih kosarkasa,koji su ostvarili najveci uspijeh u istoriji  Sokolacke kosarke i povratkom u prvu ligu RS prosle sezone i ovim po mnogima iznenadjujucim rezultatom ove sezone pokazali da ce biti jedni od pretendenata za najvisi tron i sledece sezone. Kod domacina najjefikasniji su bili Milidrag sa 31 i Pecenica sa 12 poena,dok je Kokorus kod  gostiju jedini bio dvocifren sa 26 postignutih poena. Radnik ce u finalu igrati protiv boljeg iz dvomeca Sutjeska Prijedor,a Prijedor vodi sa 1-0 u seriji dok je trenutni rezultat 54:58 za Sutjesku na 9 minuta do kraja,u drugoj utakmici.