Ofanzivnim skokom i trojkama Radnik nanio prvi poraz Sokocu
U derbi utakmici 6 kola prve lige Republike Srpske za košarkaše Radnik je na svom parketu savladao do sada jedinu ekipu bez poraza Sokolac sa 86:79 (25:16,18:24,26:18,17:21).Radnik se tako sa ovom pobjedom izjednačio sa Sokocem na liderskoj poziciji. Meč u Bijeljini bolje su otvorili domaći košarkasi koji su nakon prve cetvrtine imali već devet poena prednosti.Sokočani su  konsolidovali  redove u nastavku meča  i na poluvreme otisli  sa minusom od tri poena razlike (43:40).Uspio je Sokolac da povede u trećoj četvrtini (53:55) ali onda Radnik serijom trojki,cetri su ih pogodili u ovom periodu pravi seriju od 14-0 i pred ulazak u poslednjih deset minuta  ima prednost od 11 razlike.Ponovo je bilo naznaka da Sokolac može da ucini ovaj mec neizvjesnim.Prisli su Sokocani na -6,ali nakon pete lične greške njihovog ponajboljeg košarkasa Pajica,jasno je bilo da je pred izabranicima Igora Krsmanovica tezak zadatak.I ispostavilo se da je to bilo sve od gostiju u ovome meču.Na kraju na semaforu je pisalo 86:79 u korist Radnika.Vrijedi istaci da su ovaj meč odlucili najvise poeni posle ofanzivnih skokova.Radnik ih je imao 14 dok Sokolac samo dva. Kod Radnika najjefikasniji su bili Kokorus sa 22,Kecman i Kajmaković sa 14 dok se kod Sokoca ponovo istakao najviše Pečenica sa 25 poena.Sokolac u narednom kolu čeka Kozaru odnosno juniorski tim Igokee koji nastupa za ovaj tim dok Radnik gostuje HEU.