Zaslužen trijumf Slobode

Sloboda iz Mrkonjić Grada upisala je i treću pobjedu u prvenstvu i, sa devet bodova, sada je na prvom mjestu na prvoligaškoj tabeli. Mrkonjićani su u Donjem Šepku savladali Napredak rezultatom 1:2.

Sloboda je bolje otvorila susret.  Već u 8. minutu, poslije kornera koji je izveo Mirković, najviše je skočio Sladojević i glavom smjestio loptu u mrežu domaćeg golmana.  Rano vođstvo gostiju doprinijelo je tome da su se do kraja prvog poluvremena Šepčani koncentrisali na odbranu, ne stvorivši nijednu šansu za promjenu rezultata. Drugo poluvrijeme obilježila je ofanzivnija igra domaće ekipe. U 65. minutu Zarić šalje dugu loptu u šesnaesterac i, nakon nesporazuma lijevog beka i golmana Slobode, Marić nalijeće između njih i postiže izjednačujući pogodak. Gosti odmah uzvraćaju, ali Srndović pogađa stativu. Napredak je najbolju šansu na utakmici imao u 75. minutu, ali se Stojanović nije najbolje snašao u šesnaestercu. Konačni rezultat 1:2  postavljen je u 82. minutu kada je, nakon što je lopta pogodila Sladoja u ruku, sudija Drinić pokazao na bijelu tačku, sa koje je siguran bio kapiten Mirković.

- Kao što smo i očekivali, utakmica je bila tvrda i teška. Sloboda  je povela na samom početku, što  nas je  malo destabilizovalo. Nakon pauze smo sigurnije zaigrali, izjednačili, čak imali i odličnu priliku da dođemo do vođstva, koju smo, nažalost, prokockali. Gosti su dobra ekipa,  odlično su  igrali i tu igru su i krunisali sa tri boda. Čestitamo Slobodi na pobjedi, a nama ostaje da se okrenemo sljedećoj utakmici u Zvorniku, kada ćemo snage odmjeriti sa zvorničkom Drinom, - kazao je Marko Biberdžić, prvotimac Napretka.

FK Sloboda, Mrkonjić Grad

FK Napredak (Donji Šepak) – FK Sloboda (Mrkonjić Grad) 1:2 (0:1)

Stadion u Donjem Šepku

Gledalaca : 120

Sudija:  Velimir Drinić (Modriča)

Strijelci: 0:1 Sladojević u 8, 1:1 Marić u 65, 1:2 Mirković u 82. (jedanaesterac)

Žuti kartoni: Sladoje, Mitrović (Napredak), Malbašić, Malinović, Mirković (Sloboda)

Napredak: Arnautović, Biberdžić, Zarić, Mijailović, Sladoje, Mitrović (od 85. Petrović), Pantić (od 85. Veselinović), Marić, Jovanović, Stojanović, Matić

Sloboda: Ilić, Jekić, Stakić, Malbašić (od 68. Stijepić), Savanovć, Srndović (od 74. Lazendić), Gračanin, Perović (od 90+1 Topić), Sladojević, Malinović, Mirković

Zvijezda 09 6 : 2 Željezničar Sport Team
Tekstilac Kort 0 : 0 Kozara
Napredak 0 : 0 Slavija
Podrinje 0 : 1 Sloga
Sutjeska 1 : 1 Rudar Prijedor