Podjela bodova u Donjem Šepku

Utakmica 20. kola Prve lige Republike Srpske u Donjem Šepku, između Napretka i banjalučkog Željezničar Sport teama, završena je rezultatom 1:1 i podjelom bodova.

U prvom poluvremenu  obje ekipe su igrale ofanzivno i stvarale prilike. U  20. minutu domaći kreću u kontranapad, Milošević dodaje loptu Zekiću koji je sigurnim udarcem zatresao mrežu gostiju,  ali pomoćni sudija signalizira nedozvoljenu poziciju i prekida slavlje Napretka. Petnaest minuta kasnije, Željezničar propušta priliku da promijeni rezultat, kada je Arnautović sigurno odbranio kazneni udarac koji je izveo Bosančić, a koji je Butulija dosudio zbog oštrog starta Biberdžića nad Jokanovićem, u kaznenom prostoru. Drugo poluvrijeme počinje još agresivnije. U 61. minutu, nakon što je sudija procijenio da je napravio namjerni prekršaj i spriječio pogodak, Sladoje je morao napustiti teren, tako da Napredak ostaje sa dest igrača. Domaći tim, koji se grčevito bori za opstanak,  stigao je do vođstva u 65. minutu. Po desnoj strani je prošao Jovanović i idealno centrirao, a Matić je sa tri metra poslao loptu iza Avdukićevih leđa. U 81. minutu Kuzmanović je   izašao sam ispred Arnautovića i matirao ga za 1:1. Proteste Šepčana jer je, po njihovom mišljenju, Kuzmanović  bio u očiglednom ofsajdu, sudije nisu uvažile. Do kraja susreta rezultat ostaje nepromijenjen i završava se podjelom bodova.

Ekipa iz Donjeg Šepka nije nezadovoljna neriješenim rezultatom.

„S obzirom da smo od 60. minuta bili sa igračem manje, moramo biti zadovoljni i remijem. Iako smo očekivali pobjedu, čak smo  i u zadnjem napadu pogodili prečku,  ostaje žal za izgubljenim bodovima. Najvažnije nam je da se okrenemo narednoj utakmici koju igramo već u subotu i na kojoj ćemo biti oslabljeni neigranjem četiri prvotimca, a imperativ nam je osvajanje bodova“, kaže Vanja Zekić, napadač Napretka.

Napredak  (Donji Šepak)  – Željezničar Sport team (Banja Luka) 1:1 (0:0)