Tabanci upisali prve proljećne bodove

Tabanci, drugoplasirana ekipa na tabeli Područne  lige Birač, pobjedom su počeli proljećnu polusezonu. Oni su u 10. kolu u Branjevu, sa istoimenom ekipom, odigrali 1:2.

Domaćin je bolje otvorio utakmicu  i već u 7. minutu  došao do vođstva od 1:0, poslije greške odbrambenog igrača Tabanaca, Jokića, koji je u namjeri da  izbije loptu,  uklizao, ali je ona zastala u bari što Arsenović koristi i postiže pogodak. Gosti  propuštaju priliku za izjednačenje desetak minuta kasnije, kada  šut Milića iz slobodnog udarca brani golman Branjeva. I u finišu prvog poluvremena, nakon izvedenog kornera sa desne strane, Jović iz gužve pred golom Branjeva šutira u grudi golmana Terzića. Nakon odmora, Tabanci potpuno preuzimaju inicijativu. U 55. minutu Lučić postiže gol za izjednačenje, šutom sa dvadesetak  metara. Nakon poravnanja,  domaća ekipa se povlači u svoj  šesnaesterac, što gosti koriste da vrše konstantni pritisak na njihov gol. Domaća odbrana je ipak popustila  pred sam kraj utakmice, kada je, nakon prodora po lijevoj strani, Čabak šutirao  i pogodio lijevi ugao mreže golmana Branjeva za 1:2. Posljednji minut bio je najzanimljiviji u ovom susretu. Prvo je, nakon greške gostujuće odbrane Arsenović imao priliku da se još jednom upiše u strijelce, ali je Stanojević bio siguran na golu Tabanaca, a odmah zatim Lučić je šutirao glavom, ali je golman Branjeva uspio izbaciti loptu preko prečke.

Tabanci su zasluženo ponijeli sva tri boda i imaju razlog za zadovoljstvo.

„S obzirom da smo pripremni period kvalitetno odradili, pobjeda je bila očekivana. Teren je bio loš, pod vodom i blatnjav, i bilo je veoma teško odigrati ovih 90 minuta. I pored ovako loših uslova za igru, ovo je bio jedan fer i korektan susret. Domaća ekipa zaslužuje sve pohvale za korektan odnos prema našem timu, iako su doživjeli poraz, a moji saigrači na zalaganju i odlično odigranoj utakmici. Mi nastavljamo dalje, sa željom da se dobrim igrama izborimo za prvo mjesto na tabeli“, kazao je Filip Lučić, prvotimac Tabanaca.

Branjevo – Tabanci 1:2 (1:0)

Stadion: Branjevo