Tabanci rutinski do novih bodova

U 11. kolu Područne lige Birač, drugoplasirani Tabanci su, na svom terenu, savladali Jardan rezultatom 3:1.

Domaća ekipa rano dolazi do vođstva od 1:0. Nakon  centaršuta Krstića sa desne strane, Lučić je dobro ispratio akciju i poslao loptu u mrežu Jardana. Gosti izjednačuju u 43. minutu nakon neuspjele ofsajd zamke zadnje linije Tabanaca, što koristi odbrambeni igrač Jardana Gotovac  i iz drugog plana izlazi sam pred golmana Stanojevića  i postiže pogodak. Radost gostiju nije dugo trajala, jer nepun minut kasnije domaća ekipa dolazi do nove prednosti, nakon  što je Novaković  uposlio Čabaka, kome nije bilo teško da šutem sa ivice šesnaesterca pošalje loptu u mrežu Jardana. U samom finišu prvog poluvremena,  kapiten Tabanaca, Milić pogađa prečku, nakog dobrog šuta iskosa sa desne strane, tako da se na odmor odlazi sa 2:1.  U drugom poluvremenu Tabanci pojačavaju pritisak na gol gostiju. Redaju se šanse, ali mreže miruju sve do 79. minuta, kada   Novaković, nakon dobrog driblinga, ulazi u šesnaesterac gostiju i šutira u desni ugao golmana Jardana. U posljednjem minutu  susreta odličnu  šansu  da poveća vođstvo   imao je  Lučić, kada je sam izbio pred golmana Jardana, predriblao ga, ali je  Vuković bio siguran  i izbacio loptu u korner, tako da se susret završio rezultatom 3:1.

Tabanci imaju razloga za slavlje.

„Mi smo upisali drugu pobjedu u proljećnom dijelu sezone i zadovoljni smo što naš rad i trud daju dobre  rezultate. Iako su i tri pogotka odličan skor, ostaje žal za neiskorištenim prilikama kojih smo imali mnogo na ovoj utakmici,  ali smo pomalo zatajili u realizaciji.  U sljedećem kolu  idemo u goste ekipi Pecke iz Roćevića i, uz ovakav pristup igri i zalaganje na terenu, siguran sam da ćemo nastaviti pobjednički niz, a u nastavku i preuzeti prvo mjesto  na tabeli“, kazao je Filip Lučić, prvotimac Tabanaca.

Tabanci – Jardan 3:1 (2:1)

Stadion: Tabanci

Gledalaca: 100

Sudija: Milan Spasojević (Zvornik)

Strijelci: 1:0  Lučić u 14, 1:1 Gotovac u 43, 2:1 Čabak u 43, 3:1 Novaković u 79.

Žuti kartoni: Čabak, Tomić, Novaković (Tabanci), Milošević, M.Pavlović, Ž.Pavlović (Jardan)

Tabanci: Stanojević, Čabak, Krstić, Marković (od 80. Mijić), Tomić, Krnjić (od 58. Đurić), Lučić (od 85. R.Milić), Jokić, S.Milić, Novaković, Jović

Trener: Rajo Novaković

Jardan: Vuković, Pavlović, Gotovac, S. Miličić, Riđošić, Lazić  (od 70. Ž. Pavlović), Mihajlović (od 80. Ostojić), V.Miličić, Simić, Milošević (od 77. S.Pavlović), Janjić

Trener: Miladin Perušinović