Šekovići nadigrali lidera

Šekovići su, u 22. kolu regionalnog Istoka, na svom terenu, ubjedljivo savladali lidera Trnovicu, rezultatom 3:1.

Prvih desetak minuta susreta igralo se na sredini terena, a onda je domaća ekipa krenula ofanzivno. U 20. minutu Ninić postiže prvi pogodak tako što je R.Filipić centrirao, lopta se odbila do  najboljeg strijelca u ekipi Šekovića, koji rutinski pogađa za 1:0. Do kraja prvog poluvremena nije bilo izglednijih prilika ni na jednoj strani. U 63. minutu Ninić se još jednom upisuje u strijelce, kada je majstorski pogodio u nebranjenu stranu mreže gostiju, nakon centaršuta B.Filipića. Mreže su mirovale 15 minuta, a onda Popović izlazi sam, jedan na jedan, sa čuvarom mreže Trnovice i pogađa za 3:0. Samo tridesetak sekundi prije nego što je sudija Bogičević odsvirao kraj ovog susreta, V.Mićić, koji je u igru ušao samo pet minuta ranije zamijenivši Gutalja, prolazi po lijevoj strani, lopta se odbija kroz peterac i ponovo vraća do V.Mićića, a on je šalje u mrežu Šekovića, za konačni rezultat utakmice 3:1.

U Šekovićima kažu da protiv ekipa iz vrha tabele, na svom terenu igraju nabolje, jer su na Gradskom stadionu,u proljećnom dijelu, osim Trnovice ubjedljive pobjede upisali i protiv Radničkog, Podrinja i Lokomotive, postigli 13 pogodaka, a primili samo jedan.

„Ubjedljivom  igrom, velikom željom i borbenošću, uz ogromnu podršku sa tribina, došli smo do novih bodova. Tokom svih 90 minuta bili smo dominantniji od protivnika. Od početka smo krenuli ofanzivno, a kako je susret tekao bivali smo sve bolji, potpuno smo preuzeli inicijativu, što je rezultiralo i ovako ubjedljivom pobjedom.  U proljećnoj polusezoni, u mečevima koje igramo kod kuće smo ubjedljivi i nadam se da ćemo tako nastaviti i dalje. Pobjeda nad liderom nam je donijela i dodatno samopouzdanje, tako da i u narednom kolu, u Roćević idemo po bodove“, kazao je Radoslav Mitrović, golman Šekovića.

OFK Šekovići –  OFK Trnovica 3:1 (1:0)