Šekovići ubjedljivi protiv Omladinca

Šekovići nastavljaju sa odličnim partijama na svom terenu. U susretu 24. kola regionalnog Istoka, sa Omladincem iz Potočara, Šekovljani su ubjedljivim rezultatom 4:1 došli do tri boda, koja su ih pomjerila na 11. mjesto na tabeli.

Prvo poluvrijeme bilo je poprilično nezanimljivo za gledaoce. Igralo se oprezno, na sredini terena, bez nekih izglednih prilika. Gosti su došli do vođstva sredinom prvog dijela kada je Berović dobio dugu loptu, odličnim potezom izbacio oba štopera Šekovića i snažnim udarcem  smjestio loptu u nebranjeni dio mreže čuvara Mitrovića. U drugom poluvremenu na teren izlazi potpuno drugačija domaća ekipa – borbena, agilna, koja u potpunosti preuzima terensku inicijativu. Seriju pogodaka počnije Milošević evrogolom u  54. minutu, kada  povratnu loptu R. Filipića majstorski šalje u rašlje protivničkog gola. Do vođstva Šekovljani dolaze u 71. minutu, kada je, nakon dobrog pasa B.Filipića, Popović matirao golmana Šešlića. Samo dva minuta kasnije Korać, na asistenciju R. Filipića, povećava prednost domaće ekipe na 3:1. Tačku na ovaj susret stavlja R.Filipić pogotkom, nakon Miloševićevog  maestralnog pasa preko cijeloga terena, za konačni rezultat 4:1.

Šekovljani ističu da je pobjeda u ovom susretu bila neupitna.

„Iza nas je  jedna zaslužena pobjeda. Mislim da smo i danas dokazali da smo ekipa koja ni po čemu ne zaslužuje da bude u donjem dijelu tabele i koja ima odlične igrače. U nama je, pored želje da se odmaknemo sa začelja, proradio i inat, nakon nemilih scena u prethodnom kolu, i u ovaj meč smo ušli sa imperativom pobjede. Zahvalni smo svojoj publici na podršci koju nam pruža na svakoj domaćoj utakmici i mi ćemo dati sve od sebe da sezonu završimo u sredini tabele“, kazao je Miodrag Lazić, prvotimac Šekovića.

Šekovići – Omladinac (Potočari) 4:1 (0:1)

Gradski stadion

Gledalaca: 80

Sudija: Nikola Tešanović (I.Sarajevo)

Strijelci: 0:1 Berović u 20, 1:1 Milošević u 54, 2:1 Popović u 71, 3:1 Korać u 73, 4:1 R.Filipić u 90.

Žuti kartoni: Milošević (Šekovići), Gajić (Omladinac)

Šekovići: Mitrović, Matić, Milošević, Bećarević, Marković, Lazić (od 69. B.Filipić), Lukić, Korać, Ninić, Popović (od 74.Zekić), R.Filipić

Trener: Dejan Đukanović

Omladinac: Šešlić, Gajić, Ostojić, Damjanović, Ma.Tadić (od 86. Đokić), Berović (od 86. Sombić), Ilić, Kaurin,Nedeljković, Cvijetinović),Mi. Tadić

Trener: Velemir Marić

Igrač utakmice: David Milošević (Šekovići)