Bratstvo ponovo na vrhu

Poslije ubjedljive pobjede nad brčanskom Lokomotivom, i remija Trnovice sa ekipom iz Batkovića, bratunačko Bratstvo ponovo je na čelu tabele regionalnog Istoka.

Bratunčani su tokom cijelog susreta u Brčkom bili dominantni. Već u 10. minutu Karić dubinskom loptom preko odbrane gostiju proigrava Kuljanina koji iz poluvoleja pod prečku postiže pogodak za 0:1. U 32. minutu, nakon duplog pasa Petrovića i Kuljanina, napadač Bratstva izlazi sam pred golmana, šuta jako, ali  golman gostiju dobro interveniše. Na odbijenu loptu  nalijeće Karić i rutinski je šalje u mrežu za 0:2. Samo minut prije nego što je sudija svirao za kraj prvog dijela,  Karić izbacuje loptu u kazneni prostor, gdje Kuljanin izlazi jedan na jedan sa domaćim golmanom i pogađa za 0:3.  I početak drugog poluvremena obilježila je ofanziva gostiju. U 58. minutu Kuljanin poslije driblinga, sa 20 metara šutira i pogađa pod prečku za 0:4. Lokomotiva je kasno počela da napada i nakon  jednog centaršuta lopta dolazi do Arsenića koji šutira snažno i u 62. minutu smanjuje rezultat na 1:4. Do kraja utakmice nije bilo nekih izglednih prilika, tako da se susret završio trijumfom Bratstva, koji ih je, kako se na kraju ispostavilo, vratio na  lidersku poziciju.

Bratunčani ne kriju oduševljenje zbog povratka na vrh tabele Regionalne lige, grupa Istok.

„Prvo bih se zahvalio ekipi Lokomotive na fer i korektnom ponašanju i igri. U Brčko smo otišli sa namjerom da uzmemo tri boda kako bismo nastavili put ka Drugoj ligi i svoj cilj smo i ostvarili. Oni su bili ti koji su imali veći posjed lopte, ali mi smo postizali golove na vrijeme i kontrolisali utakmicu do kraja. Već  na poluvremenu, poslije par dobrih akcija, imali smo tri pogotka prednosti.  U drugi dio smo ušli stabilno, da mirno privedemo utakmicu kraju. Poslije našeg četvrtog pogotka, domaćin je krenuo svim silama u napad i uspio je, nakon par dobrih prilika, da postigne počasni pogodak. Ovom pobjedom smo se vratili na prvo mjesto. Nismo imali mnogo vremena za slavlje, jer već u subotu, kod kuće docekujemo Podrinje, a u tom meču moramo da se fokusiramo na pobjedu i nova tri boda“, kazao je trostruki strijelac Draško Kuljanin.

Lokomotiva (Brčko) – Bratstvo (Bratunac) 1:4 (0:3)

Stadion Lokomotive

Gledalaca: 50

Sudija: Aleksandar Gavrić (Bijeljina)

Strijelci: 0:1 Kuljanin u 10, 0:2 Karić u 32 , 0:3  Kuljanin u 44, 0:4 Kuljanin u 58, 1:4 Arsenić u 62.

Žuti kartoni: Arsenić, Simić (Lokomotiva)

Lokomotiva: Balorda, Simikić, Petrović, Simić (od 85. Vuksanović), Stamenić, Đukanović (od 77. Lazić), Gajić, Arsenić, Ćumorović, Dragičević (od 46. Balorda), Kakuća

Trener: Željko Kajiš

Bratstvo: Stevanović, Mihajlović, Mijatović, Andrić, Petrović (od 62. Međo), Karić (od 90. Milosavljević), Mujić, Kuljanin, Sejfić, Smajlović, Stanojević (od 88. Avramović)

Trener: Miško Kosanić

Igrač utakmice: Draško Kuljanin