Tri gola Maksimovića, za tri boda Trnovice

U 25. kolu regeionalne lige, grupa Istok, Zadrugar je, u Donjem Crnjelovu poražen od doskorašnjeg lidera Trnovice.

Utakmicu je obilježio napadač  Trnovice Maksimović, koji se tri puta upisao u strijelce.  Gostujuća ekipa do vođstva od 0:1 dolazi u 23. minutu, iz školske akcije Tanackovića, Radovića i Maksimovića. Tanacković i Radović su po desnoj strani izgrali odbranu Zadrugara, Radović odlično centrira, a Maksimović sa prve stative glavom postiže pogodak. Petnaest minuta kasnije, Radović dugom loptom pronalazi Maksimovića, koji bježi odbrani domaće ekipe i prebacuje golmana za 2:0. Do smanjenja vođstva gostiju Zadrugar dolazi na samom početku drugog poluvremena, kada Zečević upućuje centaršut u šesnaesterac, loptu niko nije zakačio i ona je otišla u gol. Do prednosti od 1:3 Trnovica dolazi pravom majstorijojom Maksimovića koji još jednom bježi nemoćnoj odbrani domaćih, i, na istrčavanje golmana Pavlovića, lucidno potkopava loptu i lobuje čuvara mreže. Zadrugar smanjuje na 2:3 u minutu nakon dosuđenog kaznenog udarca, koji  je uspješno realizovao Zečević.

Nakon 25. kola, Trnovica je i dalje bod iza prvoplasiranog Bratstva, dok je Zadrugar deveti, sa 33 boda.

OFK Trnovica

FK Zadrugar (Donje Crnjelovo) -  OFK Trnovica 2:3 (0:2)

Stadion Bunkovača

Gledalaca: 60

Sudija: Bojan Mitrović (Bijeljina)

Strijelci: 0:1 Maksimović u 23, 0:2 Maksimović u 38, 1:2 Zečević  u 48, 1:3 Maksimović u 73, 2:3 Zečević u 85. (KU)

Žuti kartoni: Petrović, Mitrović (Zadrugar), Tanacković, Gutalj, Đokić, Šakotić, Jovanović, Marković (Trnovica)

Crveni karton: Vaso Mitrović (Zadrugar) u 76.

Zadrugar: Pavlović, C.Petrović, Kukarić (od 46. Mitrović), Govedarica, Gajić, Jokić, A.Mitrović (od 82.D.Petrović), Mionić, Mitrović, Radić (od 82. G.Petrović), Zečević

Trnovica: Šakotić, Tanacković, N.Mićić (od 90. M.Marković), Radović, Ž.Marković, Đokić, Simić, maksimović (od 90+4 V.Mićić), Gutalj, Radić (od 77. Jovanović), Cvjetinović

Trener: Momir Krstić

Igrač utakmice: Desimir Maksimović (Trnovica)