Derbi u Vlasenici završen podjelom bodova

Susret 26. kola koji je izazvao najveće interesovanje na regionalnom Istoku je, svakako, duel dva dugogodišnja rivala koja u proljećnom dijelu sezone pretenduju na mjesto u vrhu tabele, Vlasenice i Milića. Komšijski derbi završen je podjelom bodova i bez pogodaka, što je sigurno i najrealniji ishod odlične fudbalske predstave na Gradskom stadionu u Vlasenici.

Ni jaka kiša koja je padala tokom cijelog susreta nije spriječila dvije odlične ekipe da ovaj derbi bude prava poslastica za ljubitelje fudbala. Prvo poluvrijeme proteklo je u ispitivanju snaga, mada je viđeno i nekoliko polušansi. Milićani su zaprijetili polovinom prvog dijela, kada je Marinković snažnim šutom iz slobodnog udarca, sa 16-17 metara sa strane, pogodio stativu. Vuksić je propustio priliku da domaću ekipu dovede u vođstvo u samom finišu prvog poluvremena, kada se, poslije ubačaja D.Petrovića sa desne strane,  našao sam na drugoj stativi, ali je njegov udarac obranio odlični Đorđić. Drugo poluvrijeme obilježila je ofanzivnija igra gostujuće ekipe, dok su Vlaseničani čuvali svoj gol i pokušavali da zaprijete iz  kontranapada.  U  65. minutu Milići kreću u akciju sa desne strane, Ćirković je centrirao, Marinković istrčao ispred golmana i smjestio loptu u mrežu, međutim sudija je signalizirao nedozvoljenu poziciju. Posljednjih desetak minuta obje ekipe su redale šansu za šansom, ali je realizacija zatajila. Milići su prijetili iz prekida, dok je najizgledniju šansu domaća ekipa imala u 87. minutu, kada je Milovanović  uposlio Mijatovića, koji je tek ušao sa klupe, jer je imao otvoren put prema golu, ali on je sa nekih dvadesetak metara šutirao pravo u ruke golmana Đorđića.

Trener Vlasenice Vladimir Janjić kaže da na vlaseničkom stadionu odavno nije odigran bolji meč.

„Današnji susret je bio na nivou najboljih prvoligaških utakmica. Svi igrači su ostavili srce na terenu, dali su svoj maksimum i moram reći da sam ponosan što smo uspjeli odigrati neriješeno sa, sigurno, najboljom ekipom u proljećnom dijelu sezone. Zadovoljan sam osvojenim bodom, ali i time što su moji igrači ispoštovali sve zahtjeve koje sam pred njih postavio i sve ono što smo se dogovorili u svlačionici. Iako je na momente bilo nekih čarki, što je normalno za ovakve utakmice, nije bilo grubih startova. Komšijski derbi je opravdao očekivanja, kako odličnom igrom, fer odnosima i  korektnim suđenjem“, ističe Janjić.

FK Vlasenica

Milići su ubilježili svoj drugi remi u proljećnoj polusezoni.

„Kako smo i očekivali bila je tvrda, borbena, agresivna igra obje ekipe. Zadovoljni smo što nam je mreža još jednom ostala sačuvana, ali moraćemo poraditi na realizaciji, koja dana nije bila na zadovoljavajućem nivou. Ne treba biti nezadovoljan ni osvojenim bodom na vrućem terenu, mada smo se nadali da ćemo uspjeti nastaviti niz pobjeda. Najbitnije je da smo se borili za svaku loptu, da je odbrana odlično funkcionisala i da nismo doživjeli poraz. S obzirom da se svi mi poznajemo i da u obje ekipe ima igrača  koji su igrali u oba kluba, ova utakmica nije bila igrana samo za prestiž na tabeli, nego i za naše zadovoljstvo“, kazao je kapiten Milića Boban Jolović.