Omladinac neprijatno iznenadio lidera

Najveće iznenađenje u 28. kolu Regionalne lige, grupa Istok, priredila je ekipa Omladinca iz Potočara, ubjedljivom pobjedom nad liderom, bratunačkim Bratstvom.

Utakmica je obilovala lijepim golovima i  potezima obje ekipe. Posebno su se istakli Tadić i  Đokić u timu Omladinca,  a kod gostiju Karić i Kuljanin. U 17. minutu Joveljić izvodi slobodni udarac sa tridesetak metara i snažnim šutom  pogađa za 1:0. Bratstvo preko mladog Kuljanina i Karića pritišće odbranu domaćih, ali bez uspješne realizacije. U 26. minutu Omladinac povećava prednost na 2:0, kada se Radušić, nakon izvedenog kornera, najbolje snašao u gužvi ispred protivničkog gola. Dva minuta kasnije, najbolji strijelac gostujuće ekipe majstorskim lobom smanjuje rezultat na 2:1. Par minuta prije odlaska na odmor, nakon ubacivanja sa strane, Šešlić je uhvatio visoko ubačenu loptu i proslijedio je rukom do Tadića, koji je prihvatio na svojoj polovini, predriblao odbranu Bratunčana i snažnim udarcem matirao golmana Stevanovića. Izgleda da je ovo bio i prelomni trenutak utakmice, jer u nastavku je ekipa gostiju bila neprepoznatljiva.  Drugo poluvrijeme je počelo prilikama za Omladinac. Berović, Nedeljković i Tadić su imali odlične šanse, ali lopta nije htjela u gol, a i čuvar mreže Stevanović je odlično branio. Ipak, u 61. minutu, nakon brze akcije po lijevoj strani Berović dodaje loptu Tadiću, koji je bio siguran za 4:1. U narednih deset minuta golgeteri domaće ekipe su se raspucali, pa već u 67. minutu Damjanović odličnim udaracem sa 18 metara postiže peti pogodak za Omladinac, a ubrzo se i Tadić još jednom upisao u strijelce, obišavši istrčalog golmana Bratstva. Kuljanin je u dva navrata  pokušao da umanji prednost domaćih, ali su  Šešlić i Gajić to spriječili. Sedam minuta prije kraja Karić izlazi sam pred golmana Omladinca i postiže svoj drugi pogodak, za konačni rezulat utakmice 6:2.

FK Omladinac, Potočari

U Omladincu kažu da im je ova pobjeda dala nadu za opstanak.

„Odigrali smo najbolju utakmicu u proljećnom dijelu prvenstva kada je to bilo najpotrebnije. Borili smo se za svaku loptu, za svaki dio terena, i to je na kraju bila garancija za siguran uspjeh. Imali smo hrabrosti da napadnemo ekipu Bratstva, jer smo morali pobijediti, nismo dozvolili da se njihova mlada ekipa razigra. Na obje strane je bilo dosta prilika za gol, golmani Šešlić i Stevanović su odbranili više udaraca iz neposredne blizine. Utakmica se otvorila nakon našeg brzog vođstva od 2:0. Mi smo iskusnija ekipa, koja zna da igra. Iskoristili smo to naše iskustvo, nametnuli igru koja nama više odgovara i zasluženo smo pobijedili. Imamo još dvije utakmice do kraja, mi ćemo igrati i dalje fudbal i nadamo se da ćemo se uspjeti izboriti za ostanak na regionalnom Istoku. Momcima iz Bratunca želimo sve najbolje u drugoligaškom društvu, jer mislim da će uspjeti sačuvati ovu prednost od četiri  boda,“, kazao je Teodor Joveljić, prvotimac ekipe iz Potočara.

Bratunčani su u Potočarima bili oslabljeni.

"Na ovo gostovanje otišli smo oslabljeni, bez pet standardnih prvotimaca. Ne tražimo opravdanje za poraz, koji sigurno ne pokazuje pravo stanje na terenu. Omladincu je ovo bila presudna utakmica, imali su imperativ pobjede, tako da smo i očekivali težak i borben meč. Na sreću, nama su ostali rezultati išli na ruku, tako da smo, i pored poraza, sačuvali razliku od četiri boda prednosti nad drugoplasiranom ekipom", rekao je Miško Kosanić, trener Bratstva.

FK Bratstvo, Bratunac

Omladinac (Potočari) – Bratstvo (Bratunac) 6:2 (3:1)

Stadion u Potočarima

Gledalaca: 100

Sudija: Aleksandar Gavrić (Bijeljina)

Strijelci: 1:0 Joveljić u 17, 2:0 Radušić u 26, 2:1 Karić u 28, 3:1 Tadić u 41, 4:1 Tadić u 61, 5:1 Damjanović u 67, 6:1 Tadić u 73, 6:2 Karić u 83.

Žuti kartoni: Avramović (Bratstvo)

Omladinac: Šešlić, Gajić, Đokić, Damjanović (od 75. Cvjetinović), Ristanić, Berović (od 63. Ostojić), Radušić (od 75. Pavlović), Todić, Joveljić, Nedeljković, Tadić

Trener: Velemir Marić

Bratstvo: Stevanović,Mihajlović, Džanić, Andrić, Karić, Mujić (od 63. Stanković), Mićić, Kuljanin, Ilić (od 65. Pajić), Avramović (od 72. Međo), Stanojević

Trener: Miško Kosanić

Igrač utakmice: Mile Tadić (Omladinac)

OFK Šekovići 4 : 3 Partizan
Zadrugar 3 : 1 Bratstvo