Milići trijumfalno preko Podrinja

U prvoj pripremnoj utakmici Milići su, u Tršići, bili bolji od domaćeg Podrinja, pobijedivši rezultatom 1:6 (0:3). Strijelci za gostujuću ekipu bili su: Vidović, Jovanović, Mićić, Antunović, Jovanović i Marinković, dok je počasni pogodak za Tršićane postigao, novajlija u ekipi, Stevanović.

FK Milići

Iako su Milići na ovo gostovanje otišli oslabljeni neigranjem nekoliko igrača, koji, zbog tereta koji su iznijeli u proljećnoj polusezoni, imaju produžene odmore, i povrijeđenog Ćirkovća, bili su ubjedljivi protiv nekompletnog Podrinja, koje još nije našlo zamjene za prvotimce koji su, u prelaznom roku, otišli iz kluba.

Na prvi pogodak  nije se dugo čekalo i  već u 3. minutu, nakon auta sa lijeve strane, Vidović se dobrim lažnjakom oslobodio čuvara i, jakim i preciznim udarcem, sa 18 metara,  pogodio kontra ugao nemoćnog golmana domaćih. Već u 15. minutu slijedi i drugi go gostiju, kada, nakon brzo izvedenog kornera, sa desne strane loptu dobija Jovanović, i, sa nekih 16 metara,  jakim udarcem zakucava je pod prečku. U nastavku igre domaći pokušavaju dubinskim loptama i kontranapadima smanjiti rezultat, ali im, što uz dobra izlaženja Đorđića, što zbog dobre igre zadnje linije Milića, ne polazi za rukom da ozbiljnije ugroze go gostiju. U takvoj igri, gdje su gosti imali veći posjed lopte i kontrolisali igru,  u 32. minutu, nakon nekoliko tačnih dodavanja, Mićić,  debitant u ekipi Milića,  odigrava dupli pas sa Marinkovićem, namješta se na šut sa dvadesetak metara i lijepim udarcem povećava prednost na 0:3, i svoj debi uljepšava pogotkom. Do kraja poluvremena, uz nekoliko šuteva sa distance domaćih i kontranapada, ništa značajnije se nije desilo. Kako je počeo prvi, isto tako je i drugi dio. Već u 46.  minutu, nakon oduzete lopte na centru, i nekoliko razmjenjenih dodavanja,  Antunović dobija loptu iza leđa odbrane domaćih, izlazi sam pred golmana i sigurnom realizacijom povećava na 0:4. I opet slijedi isti scenario – Podrinje  pokušava sa distance i iz kontri, a gosti, sigurnim dodavanjima i kontrolom akcija, redaju nekoliko dobrih šansi,  ali realizacija je izostala. Na 0:5, u 60. minutu, nakon dobrog prodora po lijevoj strani Skoče i povratne lopte, Jovanović ponovo izlazi sam pred golmana i svojim drugim pogotkom povećava prednost gostiju. Samo pet  minuta kasnije Marinković povećava na 0:6, nakon dobre saradnje sa Radovanovićem. Počasni pogodak za domaće postignut je u 71. minutu, kada,  nakon prodora po desnoj strani, desni bek šutira jako, ali na putu prema golu lopta pogađa napadača domaćih, Stevanovića, u glavu i on postavlja konačni rezultat uttakmice 1:6.

Podrinje - Milići

Milićani su zadovoljni i pokazanom igrom i ostvarenim  rezultatom.

„Bila  je ovo dobra i veoma zanimljiva utakmica, sa mnogo šansi i dobrih duela. Rezultat  nije u prvom planu na početku priprema, ali sigurno nam ovako ubjedljiva pobjeda znači za samopouzdanje i nastavak pozitivne energije među igračima. Mislim da smo dobro otvorili meč, na vrijeme dali dva gola, pa smo mogli mirnije da igramo i da kontrolišemo utakmicu. I gledaoci na stadionu su imali šta da vide, prije svega tri efektna pogotka sa distance, a jedan od tih  sam i ja postigao. Do kraja pripremnog perioda nas  čekaju još tri kontrolna meča u kojima ćemo vidjeti da li je ovo bila slučajnost ili ova ekipa može mnogo postići ove godine. Zahvaljujemo se Podrinju  na prijateljskom dočeku  i što su nam izašli u susret da odigramo  ovaj prijateljski meč, u kome su, prije svega, druženje i sport na prvom mjestu,  pa onda sve ostalo“, kazao je  vezista MIlića Vladimir Vidović, strijelac prvog pogotka,

Milići: Dragan, Đorđić Boban Jolović, Danijel Ružičić, Dalibor Mićić, Dalibor Jovanović (Bojan Bogičević), Vladimir Vidović, Damjan Sušić, Dragiša Antunović, Bojan Skočo, Mirko Marinković i Dragan Radovanović.

Sloboda 2 : 2 OFK Trnovica
Mladost 5 : 4 Vlasenica
Partizan 5 : 1 Majevica
Lokomotiva 4 : 0 Podrinje
Milići 1 : 1 BSK Ledinci
OFK Šekovići 3 : 0 Rudar 1925
Čelopek 1 : 0 Jedinstvo