Omladinac upisao prve bodove

Omladinac je, u drugom kolu regionalnog Istoka, sa imperativom pobjede dočekao Čelopek. U drugoj utakmici koju su u ovom prvenstvu igrali pred domaćom publikom, izabranici Velemira Marića dali su sve od sebe da se iskupe za poraz na startu  i njihov trud je urodio plodom - gosti su savladani rezultatom 2:0 i upisani su prvi bodovi u ovoj sezoni.

Domaća ekipa je bolje ušla u utakmicu, što je brzo rezultiralo sa dvije prilike koje nisu  realizovali, prvo Ristanović, a za njim ni  Radušić, jer se u posljednjim momentima ispriječio odlični golman gostiju Despotović. U 18. minutu, nakon par odigranih pasova, Omladinac koristi odličan napad koji Jokanović idealno završava pogotkom za 1:0. Poslije primljenog gola, ekipa Čelopeka je djelovala zbunjeno, što domaći koriste i, nakon jedne presječene lopte i odličnog pasa Berovića, u 34. minutu, Tadić povećava prednost na 2:0.  U preostalih desetak minuta do odlaska na odmor,  gosti su preuzeli igru i u stvorili nekoliko šansi: Ikić pogađa stativu u 39. minutu, a dvije dobre prilike Klisarić i Milošević nisu iskoristili zahvaljujući Šešliću na golu, kao i unutrašnjim bekovima, Joveljiću i Cvijetinoviću. Tokom drugog dijela,  Čelopečani imaju veći posjed lopte. Odlični Ikić i Klisarić, kao i kapiten Jeremić, su u sredini terena imali više loptu u nogama, ali bolje prilike za gol su stvorili igrači domaćih: Jokanović, Tadić, Damjanović, Jeftić, a viđena su i dva odlična udarca na gol: Tadića u prečku i Ristanića u gornji desni ugao, koji je Despotović uspio da skrene u korner. U finišu,  gosti su imali dvije dobre prilike  preko Tanackovića i  Miloševića, ali njihove udarce je zaustavio odlični Šešlić, tako da je rezultat, koji je postavljen još u prvom poluvremenu, ostao nepromijenjen.

U timu iz Potočara ne kriju zadovoljstvo zbog izvojevane pobjede.

„Drago mi je što smo upisali prva tri boda. Moja ekipa je imala želju za pobjedom, borila se, trčala, sarađivala u igri i postigla dva lijepa gola. Bili su svjesni u kakvoj bismo se situaciji, u slučaju poraza, našli odmah na početku prvenstva. Teško je bilo, jer Čelopek je dobra ekipa, koja ima dobre igrače i koja će u nastavku prvenstva tek pokazati svoju snagu. Mi smo nakon ove utakmice malo odahnuli, međutim, čeka nas još mnogo teških utakmica koje moramo dobiti da bismo ostvarili svoj cilj. Svaka naredna je najteža i najvažnija utakmica. Ove godine Regionalna liga, grupa Istok, je mnogo jača i kvalitetnija od prethodna dva takmičarska perioda u kojima smo igrali. Mislim da ima mnogo ekipa koje su jednakog kvaliteta i utakmicu će odlučivati psihološki momenat, odnosno ko želi više pobjedu i ko vjeruje u sebe “, istakao je Velemir Marić, trener Omladinca.

Omladinac (Potočari) – Čelopek 2:0 (2:0)