Podjela bodova u brčanskom derbiju

Lokalni derbi petog kola regionalnog Istoka, između  Lokomotive i Omladinca, završen je podjelom bodova.

Sam početak je nagovijestio dobru utakmicu.  Omladinac je  prvih deset minuta držao loptu u svom posjedu, te prvi put zaprijetio u 12. minutu,  preko Tadića, koji je šutirao iz slobodnog udarca sa nekih 25 metara od gola, ali je pogodio stativu. Pet minuta kasnije  desio se hendikep za domaće, koji su morali da izvrše dvije  izmjene, jer se prvo  povrijedio Balorda, a odmah u sljedećem napadu Delić je zadobio prelom ruke. Lokosi su prvi put zaprijetili u 20. minutu, preko Đukanovića koji je dobro pucao, ali golman Šešlić je odbranio njegov udarac. Gosti iz Potočara su u 25. minuti poveli, kada je Tadić je sa 25 metara odličnim udarcem savladao B. Simića. Već u sljedećem napadu,  Đukanović je probio po desnoj strani i u kaznenom prostoru uposlio D.Simića koji je šutirao pored gola. Do kraja prvog dijela igre šansu je imao i Golubović koji je šutirao sa dvadesetak  metara, ali siguran je bio Šešlić. U nastavak utakmice, Lokosi su krenuli napadački. Prvo je u 49. minutu, nakon kornera, priliku imao Golubović, koji šutira pored gola, a  sedam minuta kasnije pokušao je i Franjić iz slobodnog udarca. A onda,  u 60. minutu Petrović dobija loptu od D. Simića, šutira u desni ugao mreže ekipe iz Potočara i poravnava rezultat na 1:1. Do kraja utakmice domaći su  vršili pritisak na gol Omladinca, a gosti, uglavnom, pokušavali kontranapadima da ugroze mrežu čuvara Simića, ali rezultat je ostao nepromijenjen.

FK Lokomotiva, Brčko

U taboru Željka Kajiša nisu zadovoljni podjelom bodova.

„Bila je ovo zanimljiva utakmica, veoma  čvrsta, sa dosta duela, trčanja, borbe obje ekipe. Što se tiče samoga meča, zaista šteta zbog remija. Mislim da nismo zaslužili neriješen rezultat, da smo manje-više odigrali jednu fantastičnu partiju.  Omladinac se, po mom mišljenju, više branio, ali eto, možda su na kraju pametnije odigrali ovu završnicu, gdje su na kraju, ipak, osvojili bod. Nama ostaje da žalimo za dva izgubljena boda, ali idemo dalje, bolje ćemo se spremiti  za naredne mečeve. Gostima želimo  sve najbolje u nastavku sezone“,  rekao je  Željko Petrović, strijelac pogotka za Lokomotivu.