Podrinje pregazilo Majevicu za lidersku poziciju

Podrinje je u Lopare, na utakmicu petog kola, otišlo kao favorit i to potpuno opravdalo. Pobijedivši Majevicu sa visokih 0:5 ekipa iz Tršića je preuzela lidersku poziciju na tabeli regionalnog Istoka.

Sam početak  susreta nije nagovještavao trijumf  gostujuće ekipe. Domaćin je bolje otvorio utakmicu  i stvorio par izglednih prilika, za razliku od fudbalera iz Tršića koji su u prvih 20 minuta  bili rastrzani i falila im je mirnoća u završnici napada, mada su imali nekoliko dobrih šansi za postizanje pogotka. Pred kraj prvog dijela Podrinje je svoju igru baziralo na kontranapadima i to se pokazalo kao dobra taktika,  pa tako u 37. minutu, nakon dobre kontre, kada je napadač B.Stevanović šutirao iskosa sa lijeve strane i poslao loptu u nebranjeni dio mreže golmana Miletića, dolaze do vođstva od  0:1. Pet minuta kasnije, prednost povećavaju ponovo iz kontre, ali ovaj put V. Stevanović je poslao dobar pas iz zadnje linije veznom igraču N.Novakoviću koji je bio na centru igrališta, a on uputio odličan pas u prostor G.Aćimoviću, koji, nakon prodora po desnoj strani, upućuje centaršut pred gol domaćih, na drugu stativu, veznom igraču N. Aćimoviću,  koji matira golmana Majevice za rezultat s kojim se odlazi na odmor 0:2. I početak drugog dijela obilježila je terenska inicijativa i pritisak Loparana, a Podrinje se povlači na svoju polovinu, ispred svog šesnaesterca. Tri odlične prilike da promijeni rezultat  imala je domaća ekipa, ali golman Petrović je bio siguran na golu Tršićana. Nakon dvadesetak minuta igre, trener Novaković vrši izmjene, osvježava ekipu, što se pokazuje kao odličan potez. U 73. minutu, nakon još jedne odlične kontre, Podrinje povećava rezultat  na 0:3, kada B.Stevanović, prodire po desnoj strani, šalje dobar poprečni pas na napadača G.Aćimovića, a on  matira golmana Miletića.  Samo četiri minuta kasnije rezervista Delibajrić se upisuje u strijelce nakon dobre asistencije veziste Simića, pa tako gosti  povećavaju  svoju prednost na 0:4. U sudijskoj nadoknadi kapiten ekipe iz Tršića propušta priliku da poveća vođstvo svoje ekipe nakon centaršuta sa desne strane i odličnog udarca glavom sa ivice šesnaesterca, jer se ističe golman domaćih i izbija loptu iznad prečke. Ono što nije pošlo za nogom jednom, uspijeva drugom Aćimoviću, Gligoru, koji u posljednjem napadu postiže svoj drugi pogodak i postavlja konačni rezultat utakmice 0:5.

FK Podrinje, Tršić

Majevica (Lopare)  – Podrinje (Tršić)  0:5 (0:2)

Gradski stadion u Loparama

Gledalaca: 80

Sudija: Darko Sekanić (Brčko)

Strijelci: 0:1 B.Stevanović u 37, 0:2 N.Aćimović  u 43, 0:3 G.Aćimović  u  73, 0:4 Delibajrić u 77, 0:5 G.Aćimović u 90+2.

Žuti kartoni: Latinović, Blagojević (Majevica), Tešić, N. Novaković (Podrinje)

Majevica: Miletić, Tešanović, Đurić, Ristanović, Latinović, Ristić, Bogdanović (od 76. Šavija), Pajkanović, Blagojević, Despotović (od 46. Manojlović), Prelić (od 46. Aleksić)

Podrinje:  Petrović, Tešić, V.Stevanović (od 76.  M. Stevanović), B.Stevanović, I.Novaković (od  69. Delibajrić), G.Aćimović, Lukić, D.Aćimović, Simić,  N.Aćimović, N.Novaković (od 76.  I.Aćimović)

Trener: Rajo Novaković

Igrač utakmice: Bojan Stevanović (Podrinje)

Sloboda 2 : 2 OFK Trnovica
Mladost 5 : 4 Vlasenica
Partizan 5 : 1 Majevica