Milići pregazili Slobodu

Derbi 7. kola regionalnog Istoka odigran je u Milićima, gdje je domaća ekipa ugostila lidera na tabeli, Slobodu iz Donjih Zagona. Milićani su furiozno prešli preko favorizovanih gostiju koji na Supač polju nisu prikazali ni dio igre koja ih je, kao novajlije u ligi,  dovela na prvu poziciju.

Od prvog do posljednjeg sudijskog zvižduka domaća ekipa je kontrolisala igru, stvarala šanse, bila ozbiljnija i konretnija, dok gosti iz Donjih Zagona, sem velike želje i borbenosti na početku meča i nisu mnogo toga pokazali. Do vođstva od 1:0 Milići dolaze već u 10. minutu, nakon duge lopte Mičića iz zadnje linije prema Marinkoviću, koji vješto izbjegava ofsajd zamku i lobuje istrčalog golmana gostiju. Ubrzo poslije postignutog pogotka, šansu ima  i Radovanović,  koji sa pet metara,  nakon centaršuta Marinkovića,  šalje loptu preko gola.  U 29. minutu,  poslije dodavanja Jovanovića prema Radovanoviću, štoper gostiju pravi faul, a Radovanović uzima loptu i lijepim pogotkom, iz slobodnog udarca sa 18 metara, povećava rezultat na 2:0. Možda je pri postizanju ovoga gola gostujući golman mogao i bolje reagovati, ali sigurno ne treba osporavati i dobar šut Radovanovića. Iako su rano došli do ubjedljive prednosti, domaći igrači su i dalje vršili presing i konstantan pritisak na zadnju liniju gostiju i njihove vezne igrače koji nisu imali mogućnosti da uposle najboljeg strijelca lige Vasića i da realizuju konretnije napade. U nekoliko navrata, dobro odrađeni presing i presjecanje lopte na sredini terena i u zadnjoj liniji domaći nisu kažnjavali, jer su šutevi Marinkovića, Antunovića i Ružičića išli pored gola, a u nekoliko pokušaja u zadnjim trenucima je reagovala odbrana gostiju i spriječila završni pas milićkih napadača. Nemoć i nervoza gostiju vrhunac dostižu u finišu  prvog dijela, kada Vićanović, nakon neopreznog starta, dobija drugi žuti karton i Sloboda narednih 45 minuta igra sa deset igrača, što umnogome olakšava posao domaćoj ekipi. U 61. minutu,  Mičić  je presjekao loptu u sredini terena, prešao dvojicu igrača gostiju i lijepim dodavanjem uposlio Radovanovića, a on, jedan na jedan sa golmanom,  sigurno smješta loptu iza njegovih leđa i  svojim drugim pogotkom, povećava rezultat na 3:0.  Još nekoliko šansi domaći nisu iskoristili,  prije svih Antunović i Skočo, jer je njihove pokušaje zaustavio golman Bogdanović. Od gostiju, u drugom poluvremenu,  publika nije imala šta da vidi, jer ni sa ravnopravnim brojem igrača nisu stvorili ozbiljnije šanse, a u brojčanom minusu su pokušavali da što više umire igru i da iz nekih kontri pokušaju postići pogotak, u čemu nisu uspjeli, i  mreža Milića je već četvrtu utakmicu  ostala netaknuta na domaćem terenu.

Izabranici Ranka Lalovića su još jednom pokazali da na Supač polju rijetko koja ekipa može da im parira ili da ih iznenadi.

„Sa nova tri boda, nakon pobjede nad pravim hitom dosadašnjeg dijela sezone, opet smo se priključili vrhu tabele. Mislim da smo od početka do kraja bili mnogo bolji i kvalitetniji na terenu i pobjeda od 3:0 je sasvim zaslužena. Ne bih da umanjim vrijednost gostiju,  koji imaju odličan  tim, ali u ovom susretu,  da li u velikoj želji, da li malo nošeni dobrim rezultatima iz dosadašnjeg dijela takmičenja, nisu ličili na ekipu o kojoj smo čuli dosta lijepih priča o kvalitetu i dobroj igri. Mislim da smo još jednom pokazali da na domaćem terenu, kada dođe protivnik  koji želi da se takmiči i nadigrava, rijetko koja ekipa može da nam poremeti kvalitet i superiornost. U narednom periodu moraćemo se potruditi da ove igre preselimo i na neke od gostujućih terena i ne sumnjam da ćemo i sa tih gostovanja donijeti u Miliće čitav plijen“, istakao je Dragan Radovanović, kapiten Milića i strijelac dva pogotka.