Čelopek preuzeo lidersku poziciju

Čelopek je pobjedom  nad Partizanom u Donjoj Trnovi, u susretu 7. kola, zauzeo lidersku poziciju na tabeli Regionalne lige, grupa Istok.

Iako su u Donju Trnovu došli kao favoriti, Čelopečani su u prvom poluvremenu naišli na jak otpor domaće ekipe, koja nije uspijevala stvoriti neku priliku, ali je njena odbrana odlično funkcionisala. S druge strane, gosti su imali dobre šanse preko Miloševića, Vuksića i Ikića, ali je realizacija zatajila. U drugi dio Čelopek je ušao agresivno i ofanzivno, sa namjerom da nadoknadi propušteno. Nakon samo četiri minuta igre, Jokić centira po desnoj strani, ispred domaćeg štopera nalazi Ikića, koji iskusno smješta loptu u mrežu čuvara Đokića, za vođstvo od 0:1. Do povećanja rezultata na 0:2 dolazi u 77. minutu kad Ikić iz kornera centrira na prvu stativu, Milošević prebacuje, a Klisarić se najbolje snalazi i sigurnim udarcem trese mrežu Partizana. Do kraja susreta, gostujuća ekipa je smirila igru i čuvala rezultat, mada domaćin i nije imao neku akciju koja bi nešto mogla promijeniti.

U ekipi Čelopeka ne kriju radost zbog prelaska na lidersku poziciju.

„Od početka sezone uvijek smo bili u vrhu tabele i konačno smo došli na mjesto na kojem i zaslužujemo da budemo. Iako smo bili favoriti u ovom meču, nijednog trenutka nismo potcijenili protivnika, na čijoj je strani bila prednost domaćeg terena. Poslije prvih 45 minuta izgledalo je da nećemo doći do kompletnog plijena, ali u nastavku smo pokazali da smo, ipak, kvalitetnija ekipa i susret završili u svoju korist. Odmora nema. Već u narednom kolu čeka nas težak zadatak da se zadržimo na ovom mjestu, tako da ćemo sve svoje snage usmjeriti da se što bolje pripremimo i ispravimo greške koje smo uočili u ovom susretu. Nadamo se povratku povrijeđenog Marka Lazarevića u ekipu na sljedećoj utakmici", kazao je Mladen Ikić, prvotimac Čelopeka.