Derbi završen podjelom bodova

U 8. kolu regionalnog Istoka, u derbiju ekipa iz samog vrha tabele, Rudar 1925 i Podrinje su u Ugljeviku odigrali neriješeno 2:2.  Podjela bodova koštala je obje ekipe pada za par mjesta na tabeli, tako da je tim iz Tršića sada peti, dok je Rudar 1925 na šestom mjestu.

U ovaj susret obje ekipe su ušle sa imperativom pobjede, što je bilo očigledno od izlaska na teren. Igralo se otvoreno, bez kalkulisanja. Domaća ekipa je povela u 18. minutu, nakon centaršuta sa lijeve strane na drugu stativu,gdje je Bumbić ostao nepokriven od odbrambenih igrača Podrinja, skočio i loptu glavom poslao u nebranjeni dio mreže golmana Lazića. Do kraja prvog dijela obje ekipe su stvorile dobre šanse, Podrinje preko B. Stevanovića i N.Aćimovića, a Ugljevičani preko Simikića i Bumbića, ali na odmor se otišlo bez promjene rezultata. U drugo poluvrijeme gostujuća ekipa ulazi borbenije, igra ofanzivnije, što nakon samo četiri minuta dovodi do izjednačenja. Nakon dobre akcije po desnoj strani, vezista N. Novaković odigrava pas u kazneni prostor Delibajriću koji u trku centrira i na drugoj stativi pronalazi napadača B. Stevanovića, a on sigurnim udarcem šalje loptu iza leđa golmana Dragića za 1:1. Zbunjenost domaćina Podrinje koristi i u 52. minutu preokreće rezultat u svoju korist odličnom akcijom koju je pokrenuo B.Stevanović, a efektnim pogotkom završio V.Stevanović. Petnaestak  minuta je trebalo igračima Rudara 1925 da konsoliduju redove i da počnu atakovati na gol gostiju. U 70. minutu, Mitrović  je zatresao mrežu Podrinja za poravnanje rezultata na 2:2. U samom finišu, gosti  su propustili priliku da uzmu sva tri boda, ali rezervista Krstić je, našavši se sam ispred gola Rudara 1925, oklijevao da šutira, pa je jedan od odbrambenih igrača domaće ekipe uklizao i izbacio loptu u korner.

U timu iz Tršića ipak su zadovoljni podjelom bodova.

„S obzirom da smo u ovaj meč ušli oslabljeni, bez četiri standardna prvotimca: prvog golmana Nemanje Petrovića, Mirka Simića,  Gligora i Slavka Aćimovića,  i ovaj bod nam mnogo znači. Imali smo dobre šanse koje nismo iskoristili, ali nema svrhe  žaliti za propuštenim, nego u narednoj sedmici poraditi na otklanjanju grešaka koje su do toga dovele. Ono što je najvažnije je da je ovaj susret obilježila odlična  i fer igra obje ekipe, a posebno našeg domaćina, koji je najkorektnija ekipa sa kojom smo do sada igrali,  kao i vrhunsko suđenje. Nama predstoji težak susret sa Jedinstvom iz Roćevića  u kome sebi ne smijemo dozvoliti gubitak nijednog boda ukoliko želimo da ostanemo u vrhu tabele“, kazao je Rajo Novaković, trener Podrinja.

FK Podrinje, Tršić

Rudar 1925 (Ugljevik) – Podrinje (Tršić) 2:2 (1:0)

Gradski stadion Ugljeviku

Gledalaca: 130

Sudija: Aleksandar Gavrić (Bijeljina)

Strijelci: 1:0 Bumbić u 18, 1:1 B.Stevanović u 49, 1:2 V.Stevanović u 52, 2:2 Mitrović u 70.

Žuti kartoni:  Kostić, Stevanović (Rudar 1925), N.Novaković, Krstić (Podrinje)

Rudar 1925: Dragić, Bumbić (od 68. Purić), Cvijić, Kostić, Pavlović, Mitrović, Božić, Simikić,B. Stevanović (od 46. Lj.Stevanović), Davidović, Tomić (od 46. Petričević)

Trener: Borislav Radovanović

Podrinje: Lazić, Janković, Tešić, Delibajrić, V.Stevanović, B.Stevanović, I.Novaković (od 71. Krstić), Lukić, D.Aćimović, N.Aćimović, N.Novaković

Trener: Rajo Novaković

Sloboda 2 : 2 OFK Trnovica
Mladost 5 : 4 Vlasenica
Partizan 5 : 1 Majevica