Strašni Junajted

Tri utakmice, tri pobjede, gol-razlika 10:0 - Mančester junajted je silovito ušao u sezonu, jasno je da tim Žozea Murinja ima visoke ambicije, a i kvalitet da ih ispuni.

"Đavoli", koje je sa tribina bodrio Usein Bolt, odigrali su "munjevitu" utakmicu protiv Lestera, dominirali 90 minuta, a još jednu moćnu partiju krunisali sa dva gola.

Nisu gubili intezitet ni kada je Lukakov šut iz penala u 52. minutu zaustavio Šmajhel. Bili su puni samopouzdanja, vjerovali su da mogu do gola.

Golovi su došli u 70. i 82. minutu - Rašford i Felaini donijeli su Junajtedu start iz snova.

Mančester siti je na nevjerovatan način došao do pobjede protiv Bornmuta - golom u sedmom minutu sudijske nadoknade.

Izgledalo je da će tim Pepa Gvardiole ispustiti još dva boda, nakon što je u prošlom kolu igrao 1:1 sa Evertonom.

To je bio i rezultat duela na "Vitaliti stadionu" do 97. minuta, kada je Rahim Sterling donio pobjedu jednom od kandidata za titulu.

Bornmut je poveo spektakularnim golom Čarlija Danijelsa.

Vezista "trešnjica" pogodio sa ivice šesnaesterca, ali iskosa sa lijeve strane u suprotni ugao - projektil, nakon koga su se mediji zapitali "da li je najljepši gol sezone već postignut'".

U svakom slučaju, Danijels jeste zadao domaći zadatak svim zvijezdama Premijer lige...

Brzo su gosti izjednačili, preko Gabrijela Žezusa na asistenciju Davida Silve.

Gosti su tražili gol za pobjedu, nisu uspjevali da probiju odbranu rivala, sve do posljednjih trenutaka meča, kada je Sterling riješio dramu...

Strijelac gola za pobjedu do kraja je stgao i da dobije drugi žuti karton, u meču koji je pokazao svu draž Premijer lige.

"Znali smo da će biti teško, uvijek je tako sa Bornmutom. Oni igraju dugim loptama, čvrsto, ali mislim da smo bili u meču cijelo vrijeme. Riješili smo ga u finišu, ali smo mogli mnogo ranije", kazao je Pep Gvardiola.

"Zaslužili smo više. Odigrali smo bolje nego na prethodna dva meča, nismo imali sreće. Oni imaju igrače vrhunske klase, to je presudilo", kazao je razočarani trener domaćih Edi Houv.

Njukasl je ostvario prvu pobjedu u sezoni, a Vest Hem doživio i treći poraz, pa je Slavenu Biliću klupa sada ozbiljno uzdrmana.

Treći gol za "svrake" Rafe Benitesa postigao je Aleksandar Mitrović, koji bi do kraja prelaznog roka mogao da ode sa "Sent Džejms parka",pišu podgoričke Vijesti.