Radović sa tri pogotka, donio tri boda Trnovici

Ljubitelji fudbala u Trnovici svih  90 minuta  gledali su borbenu i uzbudljivu utakmicu. U komšijskom derbiju, Trnovica je savladala Lokanj rezultatom 3:1, u utakmici trećeg kola Regionalne lige, grupa Istok.

Motivisana Trnovica je od samog početka krenula ofanzivno. Poslije nekoliko polušansi, Radović u 30. minutu prvim pogotkom kruniše početnu inicijativu svoje ekipe. Raspoloženi Radović upisao se u strijelce i u 34.  minutu, kada je u brzom kontranapadu došao do lopte i lako savladao protivničkog golmana. Pred kraj prvog poluvremena domaća ekipa, poslije izvedenog kornera, nespretno reaguje  i,  autogolom Gutalja, Lokanj smanjuje rezultat na 2:1. Drugo poluvrijeme nastavlja se u istom ritmu. Poslije izvedenog slobodnog udarca Jurošević je iskoristio smušenost zadnje linije Lokanja i uposlio Radovića, koji je efektnim udarcem još jednom savladao protivničkog  golmana u 56. minutu. Mrlju na odličnu utakmicu donekle  je bacila ishitrena reakcija i nesportsko ponašanje kapitena Simića prema igraču Lokanja Bojaniću, koju je sudija sankcionisao direktnim crvenim kartonom. Iako s igračem manje od 61. minuta, domaćini su uspjeli sačuvati rezultat i zasluženo upisali tri boda.

- Bilo nam je važno da u ovom meču upišemo tri boda i svoj cilj smo i ostvarili. Od prvog trenutka smo kontrolisali utakmicu, stvarali šanse, trudili se da nadigramo protivnika. Sve pohvale ekipi Lokanja na fer i korektnoj igri, a svojim saigračima na zalaganju, odličnoj igri i pobjedi, - kazao je Zdravko Mićić, prvotimac Trnovice.

FK Trnovica – FK Lokanj 3:1 (2:1)

Stadion: Trnovice

Gledalaca: 130

Sudija: Goran Lakić (Brčko)

Strijelci: 1:0 Radović u 30, 2:0 Radović u  34, 2:1 Gutalj u 41. (autogol), 3:1 Radović u 56.

Žuti kartoni: Marković (Trnovica), Bojanić (Lokanj)

Crveni karton: Simić (Trnovica)

Trnovica: Savić, Lazić (od 46. Maksimović), Perić, Marković (od 60. Đokić), Radović, Jurošević, Z.Mićić, Cvjetinović (od 46. Radić),  N.Mićić, Gutalj, Simić

Trener: Momir Krstić

Lokanj: Cvjetković, Vuković, Mirosavljević (od 61.Mi. Đurić), Ma. Đurić, Jolović, Marković, Zeljko (od 72. Da.Mićić), Gajić (od 61. Sekanić), Bojanić, D. Mićić, Vidić

Igrač utakmice: Darko Radović (Trnovica)