Koliko golova, toliko isključenja

Napredak je u 14. kolu Prve lige Republike Srpske poražen u Mrkonjić Gradu. Sloboda je, zahvaljujući pobjedi od 2:1 upisala tri boda.  Rezultat od 2:1 mogao bi se upisati i kada je riječ o crvenim kartonima podijeljenim na ovoj utakmici.

FK Sloboda, Mrkonjić Grad

Domaća ekipa bolje otvara susret i dolazi do vođstva već u 7.  minutu, kada je Malbašić lako savladao golmana gostiju Arnautovića.  Već u 20. minutu Sloboda ostaje sa deset igrača, jer je zbog psovki i pogrdnih riječi upućenih prvom pomoćniku Gračaninu, isključen Perović. Samo tri minuta kasnije, Malinović se najbolje snašao u gužvi u šesnaestercu, i doveo domaću ekipu do vođstva od 2:0. Prvu ozbiljniju šansu Napretka da savlada domaćeg golmana u  40. minutu propušta Matić, kada  iz slobodnog udarca pogađa prečku, pa se prvo poluvrijeme završava ubjedljivim vođstvom domaće ekipe od 2:0. U drugom poluvremenu gostujuća ekipa kreće ofanzivnije, što je urodilo plodom u 68. minutu, kada kapiten Jevtić iz slobodnog udarca smanjuje rezultat na 2:1. Napredak ne uspijeva da iskoristi prednost igrača više i da izjednači rezultat, jer odbrana domaće ekipe odlično funkcioniše. U 84. minutu Sloboda ostaje sa devet igrača, jer je nakon drugog žutog kartona, teren morao napustiti i Savanović. Dva minuta kasnije sudija Drinić je, zbog drugog žutog kartona,  isključio i igrača Napretka, Zarića. Nakon 90 minuta, bodovi su, zasluženo, ostali na Lukama.

Nakon odigranih utakmica 14. kola Napredak je i dalje na pretposljednjem mjestu na tabeli sa samo 8 bodova, dok je Sloboda osma  sa 18.

FK Sloboda (Mrkonjić Grad) – FK Napredak (Donji Šepak) 2:1 (2:0)