Partizan srušio Cibonu

Nada crnobelih da mogu u plejof regionalnog takmičenja živi i posle regionalnog klasika. Sjajnom igrom u drugom poluvremenu, crnobeli su srušili velikog rivala – Cibonu i zadržali šanse da se domognu doigravanja za šampiona regionalnog takmičenja.

Momci iz Humske su imali sjajne trenutke, pa padove, bili i konfuzni na terenu. Ali su na kraju ipak uspeli da prelome rivala i dođu do dragocene pobede.

Trojka, pa visoko podignuta pesnica kapitena, dok se sa „južne“ tribine orilo: „Napred Partizan!“. Delovalo je dobro. Ali, nije značilo nikakvo slavlje. Tek dobar početak. Vođstvo 10:3. Međutim, ništa to nije značilo, pa ni to što je Cibona prve poene postigla tek posle skoro pet minuta igre, što su joj napadi isticali bez šuta na koš. To je bio samo početak. Moralo je tako 40 minuta, ne samo prva četiri.

Jer – Zagrepčani su utakmicu potpuno uveli u svoj ritam. Nije im bilo potrebno mnogo. Samo dve trojke Marka Tomasa. Onda je Branislav Ratkovica sa penala doneo Ciboni vođstvo – 14:15. Igrao se deveti minut. NJegovih poslednjih 15 sekundi.

Neki tren pre toga u igru su ušle novajlije Partizana – Von je u prvom kontatku sa loptom promašio trojku, Si pokupio loptu u napadu, pa je prosledio Šaliću. On pogodio, pod faulom. Svi su dobili aplauz.

Delovalo je da su prazni minuti Partizana tim potezom zaustavljeni. Nisu bili. Istina, crnobeli nisu dozvoljavali Ciboni da se odlepi, ali nisu ni pravili ništa više od toga. Bili su nekako uspavani, statični u napadu. Ali, i dalje vrlo dobri u odbrani. Mada odbrane od trojki Tomasa, alii Novačića nije bilo.

Niti je Šalić mogao da se nosi za Žorićem koji je sa dva dobra poteza – prvi je zaustavljen nesportskom Partizanovog centra, kod drugog je Šalić imao prazan put do koša – odveo Cibonu sa tri razlike na veliki odmor.

Ponovo visoko podignuta pesnica kapitena. Praćena strašnim uzvikom. Ovog puta kao nagrada za sjajan ofanzivni skok Đorđa Gagića, poene Vanje Marinkovića... Partizan je u tim trenucima odbijao nalet Cibone, koja je na početku drugog poluvremena otišlana 40:46, pa i 46:52... Bila je i znak da neke nove, drugačije, bolje energije sa kojom su crnobeli ušli u nastavak.

Kapiten je „davao primer“, kako voli da kaže, ostali su pratili. Crnobeli su usoro okrenuli rezultat, a onda poen po poen, odbranom – što se treneru sigurno najviše dopalo – gradili prednost. Sve do pobede.

U 36. minutu crnobeli su imali i dvocifren kapital – Gagić je strašno zakucao za 74:63, a Cibona više nije imala tajmauta.

Crnobelima je samo bilo potrebno da utakmicu mirno privedu kraju. Sad, da li je baš bilo mirno, o tome bi moglo da se diskutuje, ali pobeda ipak nije došla u pitanje. Partizan je nastavio trku za mestom koje vodi u plejof.

Partizan – Cedevita 80:69 (17:17, 23:26, 21:16, 19:10)

Beograd - Dvorana: Aleksandar Nikolić. Gledalaca: 6.300. Sudije: Damir Javor, Tomislav Hordov, Matej Špendl.

PARTIZAN: Vilijams-Gos 13, Von 6, Si 2, Tadić, Aranitović 8, Marinković 9, Tanasković, Veličković 23, Pecarski, Gavrilović 6, Gagić 8, Šalić 5. Trener: Nenad Čanak.

CIBONA: Bilinovac, Uljarević, Ratkovica 12, Geramipur 4, Žorić 15, Ćorić, Gilbert, Novačić 8, Bošnjak 3, Rozić 5, LJubičić, Tomas 22. Trener: Ante Nazor.