Nastavljena Premijer liga u futsalu

Utakmicama 12. kola u subotu je nastavljena Premijer liga Bosne i Hercegovine u futsalu.

Vodeća liga na tabeli, FC Mostar SG, upisao je i dvanaestu pobjedu u prvenstvu savladavši u Istočnom Sarajevu KMF Tango sa 5:3. U sjajnoj utakmici, Tango je pružio i više nego dobru futsal predstavu protiv favorizovanog protivnika, skupo prodavši kožu. Mučili su se aktuelni šampioni i lideri na tabeli u Istočnom Sarajevu, do 34. minute nisu uspjeli da slome domaćina, a onda su u tri minute postigli tri pogotka za pobjedu.

Veliku pobjedu slavili su i Banovići. Posljednjeplasirana ekipa lige je sa 5:3 savladala KMF Nevesinje u svojoj dvorani napravivši tako veliki korak u borbi za opstanak. Oni su sada stigli do devet bodova, samo četiri manje od ekipe koja je prva iznad crte u borbi za opstanak.

Važan trijumf upisao je trebinjski Leotar savladavši MNK Centar na svom terenu sa 4:1, a pobjedu je upisao i FC Salines nad MNK Željezničar 9:6.

Najubjedljiviji u ovom kolu bio je HFC Zrinjski. Mostarci, koji su znatno izmijenili igrački kadar ove zime, savladali su KMF Brčko zdravlje 7:1, dok je u posljednjem meču kola MNK Brotnjo slavio sa 5:0 protiv MNK Seljak.

Rezultati 12. kola: KMF Tango - FC Mostar SG 3:5 MNK Banovići - KMF Nevesinje 5:3 KMF Leotar - MNK Centar 4:1 FC Salines - MNK Željezničar 9:6 HFC Zrinjski - KMF Brčko zdravlje 7:1 MNK Brotnjo - MNK Seljak 5:0

Tabela: FC Mostar SG 36 bodova, MNK Centar 25, HFC Zrinjski 22, MNK Brotnjo 22, FC Salines 20, MNK Seljak 15, KMF Tango 15, KMF Leotar 13, KMF Nevesinje 12, MNK Željezničar 12, KMF Brčko zdravlje 10, MNK Banovići 9

Salines 4 : 4 Seljak
Brčko Zdravlje 2 : 5 Brotnjo
Mostar SG Staklorad 9 : 1 Zrinjski
Nevesinje 3 : 0 Tango
Centar 11 : 8 Banovići
Željezničar 2 : 6 Leotar