Mitar pogodio za bod

Na gostovanju u Bristolu u sredu uveče protiv ekipe Sitija, doskorašnji centarfor Njukasla pogodio je mrežu domaćina u 14. minutu susreta 33. kola engleskog Čempionšipa.

Odlično je po desnoj strani prošao irski defanzivac Sajrus Kristi i spoljnim delom kopačke asistirao u peterac, pa Mitroviću nije bilo teško da rastuži navijače na „Ešton Gejt“ stadionu za 0:1, pošto je prethodno dobro izbegao ofsajd zamku.

Izabranici Slaviše Jokanovića trenutno su na petom mestu na tabeli i bore se za povratak u Premijer ligu, a jedan od rivala za plej-of im je upravo Bristol siti.

Meč je na kraju završen rezultatom 1:1.

Kardif, za koji nastupa Marko Grujić, i koji je odigrao samo prvih 45 minuta na gostovanju Ipsviču, upisao je važnu pobedu golom Zohorea i "osamio" se na drugoj poziciji ispred Aston Vile koja ima četiri boda manje.

Bez obzira na činjenicu da se igrala Liga šampiona večeras, engleski drugoligaši stavili su tačku na 33. kolo, a sva četiri duela direktno su se ticala rasporeda u gornjem delu tabele, što u borbi za plej-of što za direktnu promociju u Premijer ligu.

Igrali su Srbi, Aleksandar Mitrović je postigao prvenac za Fulam u 14. minutu, ali on nije bio dovoljan ekipi sa Krejven Kotidža da upiše trijumf u derbiju sa Bristol Sitijem. Amerikanac Bobi Rid prošetao se do gola u 35. i postavio konačnih 1:1, pa je ekipa Slaviše Jokanovića ostala na petoj poziciji sa dva boda više od Robinsa. Mitrović je igrao do 75. minuta, nakon toga ga je zamenio Kamara, a imao je dve dobre šanse da se upiše u strelce i donese možda trijumf Fulamu.

Marko Grujić odigrao je večeras samo poluvreme na gostovanju u Ipsviču gde je Kardif slavio sa 1:0. Nije pozanto da li je izašao iz taktičkih razloga ili zbog povrede, njega je u nastavku od 46. minuta zamenio Medajn, a jedan od najboljih fudbalera Plavih ptica Zohore postigao je pobedonosni pogodak za velški tim u 65. Ova pobeda je Kardifu omogućila da se odlepi Aston Vili na četiri boda na poziciji koja vodi u Premijer ligu direktno na kraju sezone.

Šok večeri viđen je u Vulverhemptonu. Lider Čempionšipa vodio je do 94. minuta, a onda je PortugalacNelson Oliveira postigao fantastičan pogodak sa gotovo 30 metara i doneo bod Noriču - 2:2 (2:1). Remi koji je rastužio možda samo one koji su čekali keca na ovom paru, dok je Vulvs i dalje ubedljivo prvi sa devet bodova više od Kardifa.

Televizijski derbi koji su Englezi izabrali večeras bio je okršaj na Prajd Parku između Derbija i Lidsa koji je posle velike borbe završen remijem - 2:2. Dva puta su gosti vodili i oba puta primali golove u nadoknadi vremena koji su Ovnovima omogućili ostanak ne poziciji broj četiri.

ENGLESKA 2 - 33. KOLO