Trnovica sigurnom igrom do bodova

Sigurnom igrom Trnovica je upisala još jednu pobjedu. U 26. kolu, drugoplasirana ekipa na tabeli Regionalne lige, grupa Istok, savladala je Partizan iz Donje Trnove rezultatom 2:0.

Odavno doskorašnji lider nije odigrao ovako dobru utakmicu, ni na svom terenu, niti u gostima. Domaća ekipa je bila dominantna tokom cijelog susreta i potpuno nadigrala goste iz Donje Trnove. Do vođstva od 1:0  dolazi u 15. minutu kada Jurošević šalje  loptu kroz sredinu do najboljeg strijelca u timu, Maksimovića, koji obilazi golmana i postiže svoj osamnaesti pogodak u ovoj sezoni. Do kraja prvog poluvremena Maksimović je imao još dvije  prilike kada se našao jedan na jedan sa golmanom Đokićem, koji je uspio sačuvati svoju mrežu, a stopostotne šanse za povećanje rezultata propustili su i Jovanović i Radić. Partizan je, s druge strane, samo jednom ozbiljno zaprijetio, kada je Sekanić pogodio u okvir gola. U drugom poluvremenu viđena je nešto mirnija igra. U 75. minutu dobar centaršut Radića sa lijeve strane, na drugoj stativi dobro koristi šesnaestogodišnji  Mićić koji je lijepo primio loptu i matirao golmana gostiju za 2:0. Čini se da je ovaj rezultat bio dovoljan domaćoj ekipi, koja u nastavku smanjuje pritisak na protivnika, ali čuvajući njihovog najbržeg igrača, i rutinski privodi susret kraju.

Nakon 26. kola Trnovica je i dalje na bod iza prvoplasirang Bratstva iz Bratunca, sa kime će odmjeriti snagu u predstojećem kolu.

Trnovica- Partizan (Donja Trnova) 2:0