Vlasenica deklasirala putnika u niži rang

Vlasenica je, u 28. kolu regionalnog Istoka, na gostujućem terenu, deklasirala jedinog sigurnog putnika u niži rang takmičenja, Lokanj, rezultatom 0:8.

Utakmica u Lokanju bila je u znaku Vlaseničana, koji su od prvog trenutka preuzeli potpunu dominaciju na terenu. Već u 14. minutu, Milovanović izvodi korner, lopta je došla na drugu stranu, do N.Kovačevića, a on je oštrim centaršutom našao Majstorovića koji glavom smješta loptu iza nemoćnog golmana Lokanja. Samo četiri minuta kasnije, Mijatović prodire po lijevoj strani, centrira do Milovanovića, koji nije imao problema da smjesti loptu u mrežu za 0:2. U 28. minutu D.Petrović prolazi dva igrača na sredini terena i pored protivničkih štopera šalje loptu do Došića koji je utrčao u prazan prostor, gdje je lako savladao Mićića. Nije trebalo dugo da Vlaseničani povećaju vođstvo. Nakon par kratkih pasova na sredini terena, D.Petrović sjajnom dugom loptom pronalazi Došića, koji izlazi sam pred golmana i pogađa za 0:4. U samom finišu prvog dijela, nakon duge lopte Mijatovića, lopta je stigla do Milovanovića, a on pretrčava i zadnjeg igrača odbrane domaćih i još jednom sigurno trese mrežu Lokanja. Najbolji strijelac Vlasenice, Milovanović, treći put se upisao u strijelce u 53. minutu, nakon asistencije odličnog D.Petrovića. Svoj prvi pogodak za Vlasenicu u ovoj sezoni, u meču sa Lokanjem, postiže i M.Petrović snažnim udarcem, sa nekih 25 metara, a lopta u mrežu ulazi uz samu desnu stativu. Kanonada Vlaseničana završena je u 68. minutu, kada  D.Petrović izvodi slobodan udarac sa ivice kaznenog prostora i pronalazi Majstorovića koji je drugi put na ovoj utakmici savladao golmana domaće ekipe za konačni rezultat 0:8.

Drgan Petrović, najmlađi igrač u timu Vlasenice, sa četiri asistencije, bio je jedan od najboljih igrača na ovom meču.

„Nismo olako ušli u ovaj susret i nijednog trenutka nismo potcijenili Lokanj. Željeli smo ovu pobjedu kako bismo se vratili na četvrto mjesto na tabeli i uspjeli smo je i ostvariti. Ekipa je na terenu besprijekorno funkcionisala, ispoštovali smo sve instrukcije trenera Janjića i to je rezultiralo ubjedljivom pobjedom. Za nas opuštanja nema.  S obzirom da smo, zbog nekih loših rezultata u gostima, propustili priliku da se borimo za povratak u viši rang takmičenja, u preostala dva kola daćemo sve od sebe da sezonu završimo među tri najbolje ekipe u ligi“, kazao je Petrović.

Lokanj – Vlasenica 0:8 (0:5)

Stadion Pod pećinom

Gledalaca: 50

Sudija: Dalibor Lukić (Bijeljina)

Strijelci: 0:1 Majstorović u 14, 0:2 Milovanović u 18, 0:3 Došić u 28, 0:4 Došić u 32, 0:5 Milovanović u 45, 0:6 Milovanović u 53, 0:7 M.Petrović u 56, 0:8 Majstorović u 68.

Crveni karton: Boban Janković (Lokanj) u 81.

Lokanj: Mićić, Ilić, Vuković, M.Janković (od 46. U.Đurić), Gajić (od 80. Sekanić), Đukanović (od 61. Stuparević), Zeljko, Mirosavljević, M.Đurić, Cvjetinović, B.Janković

Vlasenica: D.Kovačević (od 71. Topalović), M.Kovačević, Mijatović, Mutavdžić (od 61. Reljić), G.Petrović (od 68. Vukičević), Došić, Milovanović, N.Kovačević, Majstorović, M.Petrović, D.Petrović

Trener: Vladimir Janjić

Igrač utakmice: Milomir Milovanović (Vlasenica)