4/4
14 : 23

Zvezda ''pukla'' u Zagrebu

26.01.2019 Sportski žurnal Foto: aba-liga.com

Posle skora 16-0 Zvezda je konačno posrnula. Puleni trenera Tomića bili su na pragu debakla u Zagrebu, ali su se prenuli u poslednjih pet minuta i došli do podnošljivih -16, ako se uzme u obzir da je bilo i -29.

Prvi kvartal još je i bio dobar, ali u drugom se igra crveno-belih počela raspadati. Do 25:28 je nekako i išlo, ubrzo je Cedevita prvi put došla do dvocifrene prednosti (37:27), a potom je za domaćina sve išlo kao po loju. Već do poluvremena bili su na +16.

Za početna tri minuta drugog poluvremena samo dva poena crveno-belih, Zagrepčani su došli do +21, održavali su prednost, a u poslednji minut trećeg kvartala ušli su sa +25.

Kako je počeo poslednji period naslućivao se totalni krah, Cedevita je došla do +29 (77:48). Usledila je tada Zvezdina serija 10:0 u roku od tri minuta, dva minuta pre kraja više je nego prepolovljen maksimalni minus kada je Davidovac pogodio uz dodatno bacanje za 68:80. Ipak, to je bio Zvezdin maksimum.

Cedevita – Crvena zvezda 84:68 (21:20, 28:13, 21:12, 14:23)

Zagreb - Dvorana: Dom sportova. Gledalaca: 2.800. Sudije: Matej Boltauzer, Damir Javor, Matej Špendl.

CEDEVITA: Pulen 15, Kobs 14, Krušlin 13, Katić 4, Žganec 4, Stipanović 12, Bošnjak, Kuk 12, Ramljak 4, Mustapić, Murić 6. Trener: Slaven Rimac.

CRVENA ZVEZDA: Regland 2, Čović, Kešelj 5, Perperoglu 5, Davidovac 8, Nenadić, Faje 1, Beron 5, Dobrić 17, Ristić 12, Simanić 3, Odžo 10. Trener: Milan Tomić.