Nole prošao dalje, kraj za hrabrog Janka

Srpski teniseri bili su polovični u večernjem dijelu Vimbldona. Nole je prošao a Janko je eliminisan.

Novak Đoković savladao je Denisa Kudlu sa 3-0 u setovima. Nole je poveo sa 3-0 na startu prvog seta. Imao je šansu i za dupli brejk ali je nije iskoristio. Na kraju je sa 6-3 dobio prvi set. U drugom setu Nole je napravio rani brejk. Kasnije je napravio još jedan te je sa 6-2 dobio set. Sličan scenario bio je i u trećem setu u kome je takođe napravio dva brejka i dobio je set sa 6-2.

Naredni rival biće mu Hurkač kojeg je savladao u prvom kolu Rolan Garosa ove godine.

Janko Tipsarević odigrao je hrabar meč protiv Andersona ali je izgubio sa 3-1. Anderson je napravio brejk u prvom gemu, Tipsa propustio šansu za ribrejk i Anderson je do kraja seta sačuvao brejk prednosti za 6-4. Drugi set bio je izjednačen i otišlo se u taj brejk. Tipsarević je na kraju slavio sa 7-5. Tipsa je u trećem setu imao stomačnih problema i Anderson je to iskoristio. Dobio je set sa 6-1. U prvom gemu četvrtog seta napravio je brejk Anderson, čuvao ga do kraja seta za 6-4.

On će u narednom kolu igrati protiv Gvida Pelje.