Šest golova u spektakularnom otvaranju Čempionšipa

Fudbaleri Lutona i Midlzbroa odigrali su 3-3 u spektaklu na otvaranju Čempionšipa.

Boro je sjajno počeo i pogotkom Flečera u devetoj minuti poveo je sa 1-0. Luton je izjednačio u 17. minuti, fantastičnim pogotkom Bredlija. Sedam minuta kasnije vidjeli smo preokret a strijelac je bio Krejni. Do kraja prvog poluvremena Midlzbro je izjednačio. Nakon velike greške golmana domaćih, Hrvata Sluge, Asombalonga je pogodio za 2-2.

Boro je bio bolji u nastavku. Bolju igru krunisali su vodstvom a strijelac je bio Ving. U 82. minuti mogli su gosti riješiti sve. Međutim, Asombalonga je promašio jedanesterac. Tri minute kasnije stigla je kazna. Golom Kolinsa Luton je došao do 3-3. Pokušali su i jedni i drugi da dođu do tri boda do kraja ali je na kraju ostalo 3-3.