Federeru klasik, Nole na neko vrijeme bez prvog mjesta

Novak Đoković eliminisan je sa završnog Mastersa u Londonu. U duelu koji je odlučivao o plasmanu u polufinale, bolji od njega bio je Rodžer Federer.

Od starta Nole nije ličio na sebe. Imao je Federer brejk šansu već u prvom gemu ali se Nole izvukao. U trećem gemu ipak do brejka dolazi Federer. Do kraja seta Švajcarac je servirao sjajno, Nole bio prilično blijed i na kraju je Federer dobio set sa 6-4.

U drugom setu očekivala se neka reakcija Novaka. No, nije je bilo. Ni izliva bijesa, ni lomljenja reketa ma ništa. Ipak, dobro je otvorio set. Čak je u četvrtom gemu imao i brejk šansu ali je Federer udario sjajan forhend. U narednom gemu, Federer pravi brejk. Do kraja susreta napravio je još jedan brejk i sa 6-3 dobio drugi set.

Ovim porazom Novak je ostao bez šansi da bude prvi na kraju godine. Takođe, poprilično je realno da prije završetka Rolan Garosa, neće biti ponovo na vrhu.