Pl: Arsenal preslišao Junajteda u derbiju

Fudbaleri Arsenala savladali su Mančester Junajted u 21. kol Premijer lige sa 2-0.

AArsenal je sjajno otvorio susret. Pritiskali su od samoga starta a golom Pepea poveli su u osmoj minuti. Nastavio je tim Mikela Artete u istom ritmu. Pepe je imao novu šansu ali nije pogodio. Nakon toga i Lakazet je zaprijetio. Pepe je imao novu šansu nakon greške De Hee ali je pogodio stativu. Špancu je prijetio i Toreira ali je udarac otišao za malo pored gola. A kada je djelovalo da Arsenal neće iskoristiti inicijativu i dati i drugi gol, Sokratis je pogodio u 42. minut za 2-0.

U nastavku susreta gledali smo mnogo lošiji fudbal. Arsenal se očekivano povukao a Junajted je bio bezidejan. Ulaskom Pereire i Grinvuda malo su živnuli. Pereira je imao šansu ali je pogodio spoljni dio mreže. Do kraja susreta Arsenal je prijetio iz kontri ali promjene rezultata ipak nije bilo.

Arsenal 2 : 0 Manchester United
Brighton 1 : 1 Chelsea
Burnley 1 : 2 Aston Villa
Liverpool 2 : 0 Sheffield United
Manchester City 2 : 1 Everton
Newcastle United 0 : 3 Leicester
Norwich City 1 : 1 Crystal Palace
Southampton 1 : 0 Tottenham