FA Kup: Votfrod prokockao ogromnu prednost, Noriču golijada i kraj za Brajton

Fudbaleri Votforda prosuli su vodstvo od 3-0 i nisu uspjeli proći u četvrtu rundu FA Kupa.

Votford je fenomenalno otvorio susret. Golovima Dele-Baširua, Čalobe i Pereire, Votford je vodio 3-0 protiv Tranmerea na poluvremenu. U nastavku susreta, gosti prave čudo. Golovima Dženingsa, Montija i Malina, gosti su došli do 3-3. U završnici je Pereira dobio crveni ali gosti nisu uspjeli doći do potpunog preokreta pa će se igrati novi meč.

Fenomenalan meč na ''Dipdejlu'' odigrali su Preston i Norič. Norič je golovima dva puta Ajdaa i jednom Ernandeza, poveo sa 3-0 na poluvremenu. Bodin na startu drugog poluvremena vraća u igru domaće. Međutim, golom Ajdaa iz penala, gosti su poveli sa 4-1. Konačan rezultat postavio je Harup.

Valja napomenuti da je Šefild Vensdej savladao Brajton sa 1-0 i priredio iznenađenje.