Bajern bolji od Bajera, Majnc došao do važnih bodova

Fudbaleri minhenskog „Bajerna“ ubjedljivo su pobjedili u Leverkusenu ekipu „Bajera“ sa 4:2, a „Majnc“ je u Frankfurtu bio bolji od „Antrajhta“ sa 2:0.

Iako je Leverkusen poveo golom Alarija u devetom minut, tim iz Minhena je do kraja prvog poluvremena tri gola. Prvo je Koman izjednačio u 27. minutu, Gorecka preokrenuo u 42, dok je Gnabri povećao na 3:1 u 45. minutu. Meč sa puno golova prosto nije mogao proći bez Levandovskog i njegovog gola u 66. minutu, a Virc je u 88. minutu smanjio na konačnih 4:2.

„Majnc“ je važne bodove u borbi za opstanak osvojio u Frankfurtu i to golovima Niakate i Malonga, a „Lajpcig“ je ponovo nastavio sa promjenljivom igrom. Poveli su golom Šika u 27. Minutu, ali je u drugom minutu nadoknade Štrodik donio bod poslednjem „Padebornu“.

Goleada je viđena u Dizeldorfu između „Fortune“ i „Hofenhajma“. Sve je počelo preko Heningsa u petom, da bi Dabur već u 16. minutu izjednačio. Zuber je preokrenuo na 2:1, a Henings je važne bodove svojoj ekipi donio u 75. minutu.