Foto: Tennis World USA
Filip Krajinović upisao je drugu pobjedu na Adria Turu. On je u trećem kolu grupe A savladao Viktora Troickog sa 2-0 u setovima.
Krajinović je sjajno otvorio meč i uzeo brejk sa nulom. Uspio je potom i potvrditi brejk te je poveo sa 2-0. U trećem gemu Filip je imao 15-40. Troicki je uspio spasiti dvije brejk lopte ali treću Filip koristi i dolazi do duplog brejka. Na kraju je Filip sa 4-0 dobio prvi set.
Drugi set Krajinović je otvorio brejkom te je poveo sa 2-0. U četvrtom gemu Troicki je imao brejk šansu ali je napravio grešku i propustio je šansu da se vrati us et. U narednom gemu, Filip je imao meč loptu ali se Viktor izvukao i smanjio na 3-2. Filip je servirao za meč. Međutim, Troicki je došao do 15-40. Dobrim servisima Filip je spasio dvije brejk lopte ali treću je Viktor iskoristio i uveo je set u taj brejk. Viktor je poveo sa 4-1 u taj brejku. Međutim, Filip je napravio preokret te je sa 7-5 dobio taj brejk.
Filip sada ima dvije pobjede. Ukoliko Đoković dobije Zvereva sa 2-1 Filip ima šanse za finale. Ukoliko Nole dobije 2-0, on ide u finale a ako Nijemac dobije Noleta, onda će on ići u finale.