Borcu bodovi u Krupi

Gol Jove Lukića

Fudbaleri Borca pobijedili su Krupu u komšijskom derbiju koji je igran u 17. kolu m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine rezultatom 3:1 i tako napravili dobru uvertiru pred duel sa Sarajevom koji ih očekuje u sljedećem kolu našeg šampionata.

Domaći su bolje otvorili utakmicu, te su imali inicijativu i pokušaj Bojana Puzigaće, no mreža golmana gostujućeg sastava se nije zatresla. Banjalučki sastav je poveo iz svoje prve prave prilike u 33. minuti susreta i to preko Jove Lukića koji je mrežu golmana Krupe zatresao poslije dobrog proigravanja Gorana Zakarića čime je postavljen rezultat prvog dijela.

Prvi je u nastavku zaprijetio Borac i to preko Melega u 51. minuti susreta kada je šutirao nakon proigravanja Subića, no Kolak je lagano zaustavio njegov udarac. Sedam minuta kasnije Zakarić je iz slobodnjaka tukao preko gola Kolaka da bi domaći stigli u 64. minuti susreta do izjednačenja rezultata preko Aćimovića. U 69. minuti prijeti Borac preko Ziljkića, ali se rezultat ne mijenja.

Igrao se 83. minut kada je Borac ponovo poveo. Dosuđen je jedanaesterac, a siguran realizator najstrožije kazne bio je Goran Zakarić koji je pogodio za prednost Banjalučana. U trećoj minuti nadoknade sviran je novi jedanaesterac za domaće, a konačan rezultat je postavio Meleg.

Krupa - Borac 1:3 (0:1)

Stadion: Gradski stadion. Sudija: Njegomirović Aleksandar (Prnjavor). Žuti kartoni: Modić, Vidović (Krupa). Strijelci: 0:1 - Lukić (33), 1:1 - Aćimović (64), 1:2 - Zakarić (83p), 1:3 - Meleg (93p).

Krupa: Kolak, Karišik, Redžić (56. Vidović), Makitan, Pavlović, Modić, Dujaković (56. Svraka), Puzigaća, Maksimović, Aćimović, Nikolić. Trener: Siniša Mrkobrada.

Borac: Pavlović, Kajkut (46. Meleg), Ziljkić (74. Georgiev), Dujaković (90. Borovčanin), Vojnović, Brtan (76. Čavić), Subić (84. Kujundžić), Lukić, Cruz, Milojević, Zakarić. Trener: Vlado Jagodić.

Olimpik 0 : 2 Mladost
Tuzla City 1 : 3 Velež
Sarajevo 2 : 1 Radnik
Krupa 1 : 3 Borac
Široki Brijeg 3 : 0 Sloboda
Zrinjski 1 : 2 Željezničar