Zvezda osigurala evropsko proljeće

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su 0-0 sa Hofenhajmom u petom kolu Lige Evrope.

Od starta smo gledali dosta tvrd meč. Hofenhajm je visoko izlazio ali se Zvezda dobro držala. Na kraju je Hofenhajm imao jednu pravu šansu u prvom poluvremenu ali udarac Dabura odbranio je Borjan.

U nastavku susreta, gosti su pritisnuli. Prvu šansu imali su preko Klausa. U 55. minuti opet je zaprijetio Klaus ali je Borjan bio siguran. Jedan opasan pokušaj gosti su imali i preko Gaćinovića. U 78. minuti, Skov je sjajno šutirao ali je Borjan još bolje odbranio. Prijetila je Zvezda preko Nikolića i Falćinelija ali nije bilo promjene rezultata. Poslednju šansu imao je Skov ali je Borjan odbranio.

Sa ovim bodom, Hofenhajm je osigurao prvo a Zvezda drugo mjesto. Tako će meč Zveze sa Liberecom, biti puka formalnost.

Ovo je inače i drugi put u četiri godine da je Zvezda osigurala proljeće u Evropi.

Crvena zvezda 0 : 0 Hoffenheim
Gent 1 : 2 Slovan Liberec