Čelsi novi lider, deveta uzastopna pobjeda Junajteda

Fudbaleri Čelsija savladali su Lids u 11. kolu Premijer lige. Čelsi je slavio sa 3-1 na ''Stemford Bridžu''.

Meč je sjajno počeo za Lids. Golom Bamforta, poveli su sa 1-0. Lids nije stao te su nastavili sa sjajnom igrom a prijetio je opet Bamfort. Prvu veliku šansu za domaće nije iskoristio Verner. Ipak, u 26. minuti, Žiru je pogodio za 1-1. Do kraja prvog poluvremena bilo je prilika sa obje strane ali ne i golova.

U nastavku susreta krenulo se malo opreznije. U 60. minuti, Zuma je pogodio za vodstvo Čelsija. Lids se otvorio što je Čelsi koristio za ubojite kontre. Na asistenciju Čilvela, Verner je propustio još jednu veliku šansu. Ipak, u nadoknadi je Čelsi dao i treći gol. Asistirao je Verner a Pulišić je pogodio.

Čelsi je sada lider na tabeli a da li će tu i ostati, zavisiće od mečeva u nedelju.

Do pobjede je došao i Mančester Junajted. Junajted je upisao devetu uzastopnu gostujuću pobjedu. Savladali su sa 3-1 Vest Hem.

Domaći su poveli golom Součeka. U 60. minuti, Pogba je pogodio za 1-1. Prednost gostima donio je Grinvud. Pobjedu Junajteda, potvrdio je Rašford.

Aston Villa 2 : 0 Newcastle United
Burnley 1 : 1 Everton
Manchester City 2 : 0 Fulham
West Ham United 1 : 3 Manchester United
Chelsea 3 : 1 Leeds United
West Bromwich Albion 1 : 5 Crystal Palace
Sheffield United 1 : 2 Leicester City
Tottenham Hotspur 2 : 0 Arsenal