Poražen i Partizan

Crno-beli su u 10. kolu 7Days Evrokupa izgubili u Francuskoj od Burga sa 73:71 (21:26, 19:15, 16:18, 17:12) nakon pogotka koji je postignut u poslednjoj sekundi.

Košarkaši Partizana su večeras odigrali još jednu utakmicu koja je rešena u poslednjim sekundama. Na žalost, crno-beli su u 10. kolu 7Days Evrokupa izgubili u Francuskoj od Burga sa 73:71. Meč je rešen u poslednjim sekundama susreta, kada je nakon neiskorišćenog napada Partizana, Danilo Anđušić na drugoj strani sa 8 metara pogodio samo tablu, ali se lopta odbila pravo u ruke Tomasu Skrabu koji je uz zvuk sirene doneo pobedu svom timu.

Od početka susreta, ekipe su se smenjivale u vođstvu a crno-beli su u poslednja dva minuta prve deonice uspeli da steknu 5 poena prednosti. I na startu druge deonice, Partizan NIS je napravio mini seriju pa je nakon poena Jaramaza sa linije slobodnih bacanja imao maksimalnih 21:31. Ipak, domaći tim je u nastavku druge šetvrtine uspeo da se u potpunosti vrati i priđe Partizanu na samo 40:41.

U trećoj četvrtini, crno-beli su odolevali napadima domaćina i konstatno imali blagu prednost koja je posle 30 minuta iznosila 3 poena. U poslednjoj četvrtini, Burg stiže do preokreta i maksimalnih +4, ali crno-beli nakon zakocavanja Tomasa, odnosno trojki Miler-Mekintajera i ponovo Tomasa vraćaju prednost (69:71). Na drugoj strani Anđušić donosi izjednačenje u poslednjem minutu što je uvelo meč u već opisanu završnicu iz koje crno-beli nisu izašli kao pobednici.

Na konferenciji za medije održanoj nakon utakmice, trener Partizana NIS, Saša Filipovski je izjavio:

"Čestitam Burgu na pobedi. Odbrambeno smo manje-više odigrali po dogovoru, iako smo napravili neke greške. Izvrsno smo skakali i na gostovanju, kada je u pitanju odbrana, odigrali kako treba. Što se tiče napada, nismo uspeli da privedemo utakmicu kraju, a najveći problem su nam bile izgubljene lopte kojih je bilo 17", istakao je Filipovski.

Burg :Alen 7, Rej, Benitez 2, Kurbi 5, Ašćerić 3, Pelos 12, Simon, Pikok 7, Skrab 11, Omić 10, Vučević, Anđušić 16

Partizan NIS:Mika 7, Miler-Mekintajer 11, Zagorac 6, Pejdž 7, Dangubić 5, Gordić 2, Jaramaz 7, Janković 6, Tomas 15, Trifunović 3, Mozli 2

(Foto: Jacques Cormarèche)