Favoriti ostvarili pobjede

Danas je odigrano 39. kolo u Ligi 1 a većina favorita došla je do pobjede.

Lider na tabeli, ekipa Hal Sitija, savladao je Kru sa 2-1. Domaći su poveli golom Portera iz penala ali je Megvajer iz penala pogodio za 1-1. Pobjedu Halu donio je Vilks. Do pobjede je došao i Piterboro. Golom Klark-Herisa savladali su Flitvud sa 1-0 u gostima.

Sanderlend je došao do bitne pobjede te se učvrstio na trećem mjestu. Meč sa Oksfordom nije dobro počeo po ''Crne Mačke''. Golom Henrija, gosti su poveli sa 1-0. Do kraja prvog poluvremena domaći su izjednačili a strijelac je bio Guč. U nastavku susreta, Sanderlend je došao do pobjede. Golovima Megidija i Pauvera, salvili su sa 3-1.

Na tabeli vodi Hal sa 73 boda, Piterboro ima bod manje a Sanderlend tri boda manje. Na dnu su Vimbldon sa 36 bodova, Vigan sa 35, Bristol Rovers sa 34 te Oksford sa 32 boda.