Ren ''otkinuo'' bod Parizu i doveo Lil na korak do titule

Fudbaleri Rena i Pariz Sen Žermena, odigrali su 1-1 u poslednjem susretu 36. kola Lige 1.

U prvom poluvremenu je bilo prilika ali ono najvažnije se dogodilo u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena. Sudija Buke svirao je diskutabilan jedanesterac za goste a Nejmar je pogodio za 1-0. U nastavku susreta, Ren je pokušao doći do boda. Golom Girasija, došli su do izjednačenja.

Gosti su bili vidno frustrirani pa je Kimpembe dobio crveni karton u završnici susreta. Ren je sa igračem više imao nekoliko dobrih napada da dođe i do punog plijena ali nisu uspjeli doći do drugog gola.

Ovim remijem, Pariz je napravio ogroman korak unazad u borbi za titulu. Na dva kola do kraja Lil ima 79 bodova a drugoplasirani Pariz tri boda manje. Ukoliko ekipa Kristofa Galtijea uzme četiri boda do kraja sezone, prekinuće seriju Parižana koji su osvojili poslednja četiri prvenstva.

Angers SCO 3 : 0 Dijon
Lens 0 : 3 Lille
Olympique Lyonnais 4 : 1 Lorient
Metz 0 : 3 Nîmes
Nantes 3 : 0 Bordeaux
Nice 3 : 2 Brest
Reims 0 : 1 Monaco
Rennes 1 : 1 PSG