Nestvaran preokret ''Delfina'' protiv Španije za plasman u finale OI!

Vaterpolisti Srbije plasirali su se u finale olimpijskih igara. ''Delfini'' su savladali Španiju 10-9 nakon velikog preokreta.

Meč je počeo u dosta tvrdom ritmu. Na početku su odbrane dominirale. Međutim, golovima Filipovića i Prlainovića, Srbija dobija prvi period sa 2-0. Španija pravi preokret u drugom periodu te dolazi do 4-2. Srbija nije pala i održala je priključak ali je Španija na poluvremenu vodila 5-4.

Treći period bio je sličan prvom. Međutim, Španija je uhvatila dobar ritam i povela je 7-4. Srbija je uspjela smanjiti na 7-5 pred poslednjih osam minuta. Pri vodstvu Španije 7-6, sudije su gledale VAR i priznale krajnje diskutabilan i vrlo vjerovatno nepostojeći gol Španiji. To kao da je raspalilo Srbiju. Golom Mitrovića Srbija je došla do 8-8. A onda potpuni preokret. Na 35 sekundi do kraja, Filip Filipović pogađa za 10-9. Srbija se potom odbranila i prošla u finale.