VBA od gotovog zamalo napravio veresiju, pobjede Bormuta i Midlzbroa

Fudbaleri Vest Broma savladali su Luton sa 3-2 u drugom kolu Čempionšipa.

Vest Brom je odlično otvorio utakmicu te su autogolom Nejsmita i golovima Robinsona i Grenta vodili sa 3-0. Međutim, potom su se opustili te su zamalo prokockali pobjedu. Gosti su preko Kornika i Mpacua smanjili na 3-2 ali nisu imali snage da dođu do boda.

Bormut je sa 2-1 savladao Notingem na gostovanju. Poveli su gosti golom Bruksa sa 1-0. U nastavku, MeKena je donio izjednačenje Forestu. Golom Bilinga, ''Trešnjice'' su vratile vodstvo. Iako je Bruks dobio drugi žuti karton, gosti su sačuvali vodstvo.

Do pobjede je došao i Midlzbro. Ekipa Nila Vornoka savladala je Bristol Siti sa 2-1. Golom Ikpecua, Boro je vodio na poluvremenu. U nastavku, Endi King pogađa za 1-1. Tri boda domaćima, donio je Kruks pogotkom za 2-1.