De Silvestri i Arnautović obradovali Mihu, nevjerovatan povratak Udinezea protiv Juventusa

Fudbaleri Bolonje pobjedom su otvorili novu sezonu. Ekipa koju sa klupe predvodi Siniša Mihajlović savladala je Salernitanu sa 3-2.

U prvom poluvremenu nije bilo golova ali je Strandberg dobio crveni. Na startu nastavka, Sorijano je dobio drugi žuti pa su obje ekipe bile sa desetoricom. Gosti su, poveli golom Bonacolija u 52. minuti. Sedam minuta kasnije De Silvestri je pogodio za 1-1. U 70. minuti Kulibali donosi novo vodstvo gostima. Bolonja se nije predala. Golom Marka Arnautovića došli su do 2-2. U 77. minuti De Silvestri pogađa za 3-2 i ispostaviće se pobjedu Bolonje. U završnici je Šuten dobio drugi žuti pa je Bolonja završila meč sa devetoricom.

Veliko iznenađenje napravilo je Udineze. Ekipa Luke Gotija odigrala je 2-2 u Udinama sa Juventusom. Golovima Dibale i Kvadrada, Juve je vodio 2-0. Ipak, golovima Pereire i Delofeua, Udineze stiže do velikog boda.