Briž uzeo bod moćnom Parizu, ''šestica'' Sitija

Fudbaleri Klub Briža priredili su jedno od najvećih iznenađenja na startu Lige šampiona. U prvom kolu grupe A, Briž je remizirao sa Parizom.

Parižani su prvi put počeli meč sa Nejmarom, Mbapeom i Mesijem u početnom sastavu. Meč je krenuo prema očekivanju jer je golom Erere, Pariz poveo. Ipak, u 27. minuti Vanaken pogađa za 1-1. Do kraja susreta Briž je uspio da sačuva remi i da dođe do vrijednog boda. Treba dodati da se kod gostiju povrijedio Kilijan Mbape te je u 51. minuti izašao iz igre.

U drugom susretu grupe, Mančester Siti savladao je Lajpcig sa 6-3.

Golom Akea i autogolom Mkielea, Siti je poveo sa 2-0. Nkunku je u 42. minuti smanjio da bi tri minute kasnije Marez iz penala pogodio za 3-1. U 51. minuti Nkunku je ponovo smanjio. Golom Griliša, domaći su povelis a 4-2. U 72. minuti, Nkunku postiže i treći gol te smanjuje na 4-3. Ipak, golovima Kansela i Žesusa, Siti je došao do sigurne pobjede.