Hakimi spasio Pariz u nadoknadi nove blamaže, preokret Liona

Fudbaleri Pariza savladali su Mec u sedmom kolu Lige 1. Parižani su slavili u gostima sa 2-1.

Golom Hakimija, gosti su došli do vodstva. Međtuim, zahvaljujući Kikiju Mec na odmor odlazi sa neriješenim rezultatom. Pokušavao je Pariz na sve načine doći do drugog gola. U samoj nadoknadi, domaći su ostali sa desetoricom jer je Dilan Braun dobio drugi žuti karton. U petoj minuti nadoknade, Hakimi drugim golom donosi pobjedu svojoj ekipi.

Do pobjede je došao i Lion. Lion je preokretom sa 3-1 savladao Troju. Gosti su poveli u završnici prvog poluvremena preko Šavalerina. U nastavku, domaći prave preokret te golovima Šaćirija, Emersona i Pakete dolazi do pobjede.

Anže i Maresj odigrali su 0-0. Monako Nike Kovača savladao je sa 3-1 Sent Etien a poslednjih par minuta za Monako je odigrao i Strahinja Pavlović. Ren je bio najubljedljiviji te je sa 6-0 ponizio Klermona.

Pariz je prvi sa maksimalnih sedam pobjeda. Marsej ima 14 bodova dok po 12 imaju Anže, Lens i Lorijan. Na dnu su Brest sa četiri te Sent Etien i Mec sa po tri boda.