Lacio slavio u gradskom derbiju uz gol Sergeja

Fudbaleri Lacija savladali su Romu sa 3-2 u gradskom derbiju koji je odigran u šestom kolu Serije A.

Lacio je sjajno otvorio susret. U desetoj minuti poveli su sa 1-0 a strijelac je bio Sergej Milinković-Savić. Devet minuta kasnije, Pedro je duplirao vodstvo svoje ekipe. Imao je Imobile šansu i za treći gol ali nije pogodio. Potom su sa druge strane šanse propuštali Veretu i Zaniolo. Ipak, golom Ibanjeza Roma je smanjila vodstvo rivala.

I u nastavku je Imobile propustio veliku priliku. Iskupio se sjajnom asistencijom te je omogućio Andersonu da postigne treći gol. Roma se vratila iz jedanesterca a strijelac je bio Veretu. Pokušala je Roma doći do boda a najbliži je bio Zaniolo kada je Reina sjajno odbranio.