Desetkovani Milan nadigrao Romu, remi Juvea i Napolija

Fudbaleri Milana savladali su Romu sa 3-1 u derbiju 20. kola Serije A.

Milan je u ovaj meč ušao desetkovan i radi koronavirusa ali i odlaska igrača na prvenstvo Afrike. Međutim, već u osmoj minuti poveli su sa 1-0. Strijelac iz penala bio je Žiru. U 17. minuti Ibanjez pravi početničku grešku a Mesijas koristi poklon i pogađa za 2-0. Do kraja prvog poluvremena Roma se vratila u igru a strijelac je bio Ejbraham.

Pokušala je ekipa Žozea Murinja doći do izjednačenja. Par puta zaprijetio je Mikhtarjan ali je Menjon fantastično branio. Potom je Roma ostala sa desetoricom jer je Karsdorp dobio drugi žuti. U 82. minuti Leao je pogodio za 3-1. U nadoknadi je drugi žuti dobio i Manćini nakon što je skrivio penal. Međutim, Ibrahimović je nonšalantno izveo penal pa je Patrisio odbranio.

U drugom derbiu u ovom kolu, Juventus i Napoli odigrali su 1-1. Poveo je Napoli golom Drisa Mertensa ali je Kijeza donio bod Juveu.