FA kup: Čelsi nakon produžetka i drame prošao dalje, Vest Hem se provukao kod šestoligaša

Fudbaleri Čelsija plasirali su se u petu rundu FA kupa. čelsi je u četvrtoj rundi savladao Plimut sa 2-1.

Gosti su sjajno otvorili meč. Golom Gilespija poveli su sa 1-0. Izjednačenje Čelsiju, donio je Aspilikueta. U nastavku, Čelsi je bio bolji ali je meč otišao u produžetke. Golom Alonsa, Čelsi je poveo sa 2-1. U 118. minuti Hardl je imao šansu da donese izjednačenje gostima ali je promašio jedanesterac.

Dalje je prošao i Vest Hem. Iako su igrali sa šestoligašem Kiderminsterom, jedva su prošli dalje. Domaći su poveli golom Penija. Sve do nadoknade domaći su vodili a onda je Rajs pogodio za 1-1. U nadoknadi drugog produžetka, Boven je pogodio za pobjedu Vest Hema.